PDA

View Full Version : سوال: استفاده از CMS

e_a_23
یک شنبه 09 مرداد 1390, 11:30 صبح
با سلام

می خواستم بدونم برای طراحی یه سایت ساده ی استاتیک بهتره از CMS استفاده کنم یا خودم طراحی رو انجام بدم؟ CMS ای که مد نظرم هست جوملا هستش که البته از php و MYSQL چیزی بلد نیستم و تا حالا با CMS کار نکردم ولی طراحی سایت انجام دادم و به css مسلط هستم.

amir-aa
یک شنبه 09 مرداد 1390, 12:11 عصر
ببین عزیزم...
اگر هدفت تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای وب هستش حتما خودت php یاد بگیر.استفاده از این cmsها سطح یک طراح یا برنامه نویس رو زیر سوال می بره.البته الان جهان آی تی داره به سمتی میره که دیگه چیزی به اسم طراح وب وجود نداشته باشه البته در دنیای Open source بهت پیشنهاد می کنم حتما یا PHP یاد بگیری یا اینکه شما که سی شارپ کار کردی میتونی تحت وب یه چیز خوب درست کنی.مگه حتما باید منبع باز باشه؟

e_a_23
یک شنبه 09 مرداد 1390, 12:56 عصر
ببین عزیزم...
اگر هدفت تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای وب هستش حتما خودت php یاد بگیر.استفاده از این cmsها سطح یک طراح یا برنامه نویس رو زیر سوال می بره.البته الان جهان آی تی داره به سمتی میره که دیگه چیزی به اسم طراح وب وجود نداشته باشه البته در دنیای Open source بهت پیشنهاد می کنم حتما یا PHP یاد بگیری یا اینکه شما که سی شارپ کار کردی میتونی تحت وب یه چیز خوب درست کنی.مگه حتما باید منبع باز باشه؟

صرفا برای صرفه جویی در وقت می خواستم از CMS استفاده کنم.
چه نیازی هست PHP یاد بگیرم؟آیا واقعا لازمه برم دنبالش برای طراح خوب بودن؟

maysam.m
سه شنبه 11 مرداد 1390, 12:15 عصر
سلام

بستگی به کارهایی که میخوای انجام بدی داره . اگر میخوای کارهای طراحی همراه با کارهای گرافیکی رو انجام بدی آشنایی در سطح مبتدی و متوسط توصیه می شود. چون بلاخره طراح قالب باید قالبهایی برای سیستم های مختلف بنویسد که این سیستمها معمولا با پی اچ پی نوشته شده اند و اگر پی اچ پی بلد نباشی کارت سخت میشه.

armsoftpc
سه شنبه 11 مرداد 1390, 18:08 عصر
با سلام

:متفکر: به نظر من اگر می خواهی سایتت را سریع طراحی کنی دانستن html , css کافی است ، من به php تا حدودی مسلط هستم ، اما کاربرد زیادی در جوملا ندارد البته به جز در دیباگ کردن کدها (که بسیار مفید است) .
ساختار جوملا شی گرایی است که یادگیری php و شی گرایی زمانی در حدود یک سال و شاید هم بیش تر را از شما می گیرد.
من به شما پیشنهاد می کنم از جوملا 1.5 استفاده کنید ، بسیار قدرتمند و توانمند است ، در ضمن از ورد پرس و نیوک هم بسیار قوی تر است.
موفق باشید.

e_a_23
سه شنبه 11 مرداد 1390, 18:53 عصر
اگه نخوام از CMS استفاده کنم که php لازم ندارم.دارم خودم از اول سایتو طراحی می کنم.در ضمن با دونستن Asp.net دیگه php رو شنیدم لازم نیست یاد بگیرم.
ممنون از کمک همه ی دوستان.

sahama
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 05:10 صبح
برای استفاده از سیستم های مدیریت محتوا یا به عبارتی CMS معمولا نیاز به دانش فنی وجود نداره و بهترین روش برای صرفه جویی در وقت به نظر می رسه
بعضی از سیستم های خودکار مانند فروم ساز phpbb برای استفاده باید دانش مختصری از php هم داشته باشید ولی اغلب سیستم ها چنین نیستند مثلا برای استفاده یا شخصی سازی جوملا هیچ نیازی به دانش فنی وجود نداره
پیشنهاد می کنم به سایت joomlafarsi.com سری بزنید و حتما یه بار این سیستم رو امتحان کنید

armsoftpc
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 15:27 عصر
با سلام

نمی خوام نا امیدت کنم اما Asp.net بسیار ناتوان و ضعیف است ، هیچ تسلطی بر کداش نداری (سورس باز نیست) ، امنیت پایینی داره ، فقط روی ویندوز اجرا می شه که این یک مشکل بزرگ است ، در ضمن تمام CMS هایی که من تاکنون دیده ام فقط برای php , Perl طراحی شدند ، طرفدار های php بیشتر هستند ، در ضمن php در همه ی سیستم عامل ها اجرا می شود.می تونی یک نگاه به چند صفحه ی اول کتاب آموزش php آقای بشیری که این کتاب در اینترنت هم هست یک نگاهی بیندازی شاید نظرت تغییر کرد.:لبخند:
نوشتن یک سایت اون قدر ها هم که فکرش را می کنی ساده نیست ، فرض کنیم ASP یا php را هم یاد گرفتی تازه باید 5 زبان برنامه نویسی دیگر هم یاد بگیری.تازه علاوه بر این ها باید الگوریتم نویسی هم بلد باشی ، به نظر من کار طاقت فراسایی هست.
حالا هر کاری خودت صلاح می دونی انجام بده.:خجالت: