PDA

View Full Version : سوال: آیا selector وجود داره که بتونیم سلکت قبلی رو بفهمیم؟

s.ehsantaher
دوشنبه 10 مرداد 1390, 13:23 عصر
من توسط پی اچ پی یه سرس نوشتم که یه سری div رو با آیدی های مختلف بوجود میاره
من می خوام با رفتن روی هر کودوم از این div ها شفافیتش کم بشه و div قبلی که روش بودیم و شفافیتش کم شده دوباره شفافیت خودشو بدست بیاره

یه مشکلی هست و اون اینه که من نمی تونم آیدی div ها رو بدست بیارم
آیا selector وجود داره که سلکت قبلی رو بفهمم و بتونم از این طریق شفافیتش رو برگردونم؟

mehdi.mousavi
دوشنبه 10 مرداد 1390, 13:48 عصر
سلام.
وقتی mouse روی Element مورد نظرتون قرار می گیره، می تونید یک CSS Class (فرضا به اسم selected) بهش Assign کنید. وظیفه این کلاس کم کردن شفافیت اون Element هستش.
بدین ترتیب در mouseover کافیه تا ابتدا selected item ها رو پیدا کنید، selected class رو از اونها بگیرید و سپس selected رو به this element اعمال کنید.
این دقیقا روشی هستش که من در ساخت این Vertical Tab (http://blog.mehdi.biz/2010/02/vertical-tabs-for-jquery-lovers.html) از اون بهره بردم...

موفق باشید.

s.ehsantaher
دوشنبه 10 مرداد 1390, 14:20 عصر
ولی خب همچین چیزی وجود نداره که بتونیم سلکت قبلی رو بدست بیاریم؟

mehdi.mousavi
دوشنبه 10 مرداد 1390, 14:34 عصر
ولی خب همچین چیزی وجود نداره که بتونیم سلکت قبلی رو بدست بیاریم؟

خیر، بصورت Built-in چنین قابلیتی وجود نداره. در حقیقت باید خودتون بر اساس نیازتون، طوری روند رو پیش ببرید که به Selection های قبلی دسترسی داشته باشید. من اینجا با یک CSS Class اینکارو کردم، ممکنه در برخی شرائط استفاده از jQuery.data مناسب باشه بدین ترتیب که داده مورد نظر رو برای Element مربوطه set کنم، بعدا در صورت نیاز بتونم از روی اون داده به Element های قبلی برسم... در سناریویی که شما توضیح دادید، بهترین انتخاب همون CSS Class هاست.

موفق باشید.