PDA

View Full Version : آرشیو در دیتابیس

سعید_12597
دوشنبه 10 مرداد 1390, 14:15 عصر
باسلام و خسته نباشید به همه ی دوستان.
من میخواستم که از جدولی در دیتابیس آرشیو تهیه کنم بگونه ای که برای هر سال جداگانه جدولی اتوماتیک ساخته شود و همچنین اطلاعات رکوردهای 2 سال گذشته و بیشتر در یک جدولی دیگر آرشیو شود.اگر راهنماییم کنین تا از کجا شروع کنم ممنون میشم.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 09:57 صبح
سلام.
یعنی شما فقط یک جدول از دیتابیستون رو میخواهید به صورت آرشیو نگه داری کنید؟ خوب اگر به این صورت هست که نیاز به کد نویسی داره.
مثلا در داخل برنامه وقتی طرف میخواهد سال جدید افتتاح کنه شما نام جدول مورد نظر رو تغییر میدید و یک جدول جدید ایجاد میکنید با همون مشخصات.
و برای نگهداری اطلاعات دو سال یا بیشتر در یک جدول شاید بخواهید اونو از حالت نرمال خارج کنید چون در این بحث تداخل کلیدها ممکنه بوجود بیاد. و این هم با استفاده از دستور Insert Into میتوانید اینکارو بکنید.
اگر کامل تر توضیح بدید دقیقتر میشه راهنمایی کرد.

سعید_12597
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 10:27 صبح
با سلام.
ممنون از راهنماییتون. مشکل من اینه که یه برنامه ای دارم که برای نشان دادن اطلاعات رکوردها در ماه ها یا سال های پیش از جدول اصلیم اطلاعات را فراخوانی میکند و به همین دلیل می خواهم آرشیوی درست کنم تا اطلاعات قبل را در جدولی ذخیره کند مثلا برای هر سال یک جدول. به نظر شما بهترین روش برای آرشیو اطلاعات با performance بالا چیه؟من قصد دارم که از پارتیشن بندی در اس کیول بر بروی جدولم استفاده کنم و تا یه جاهایی پیش رفتم منتها جوابی نگرفتم. اگر در این مورد کمکم کنید ممنون میشم.
با تشکر فراوان

AminSobati
جمعه 14 مرداد 1390, 15:31 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms345146(v=sql.90).aspx

سعید_12597
شنبه 15 مرداد 1390, 15:58 عصر
ممنون از راهنماییتون. یه چیزی که برام سوال بوجود اومده اینه که با پارتیشنینگ مگر جدولمان به جدول های جداگانه بر اساس ستون پارتیشنینگ تقسیم نمی شود؟من این جداول را چگونه می توانم مشاهده کنم؟
با تشکر فراوان