PDA

View Full Version : پيشنهاد راه مناسب براي نمايش عكسها به صورت Thumbnail

saeid14144
دوشنبه 10 مرداد 1390, 22:21 عصر
سلام دوستان گرامي

من تو برنامه م ميخوام وقتي مثلا اسم گروه انتخاب ميشه اعضايي كه تو اون گروه هستن تو يه فرم جديد عكسشون به صورت thumbnail نشون داده بشه و يه سري از مشخصاتشون

كه بعد كاربر بتونه روي عكس عضو دلخواه كليك كنه و وارد صفحه مشخصات عضو مورد نظر بشه

مثل اين عكسي كه گذاشتم براتون

اين عكس مربوط به يه نرم افزار كتابخونه ست كه وقتي اسم نويسنده رو انتخاب ميكنم كتابهاي اون نويسنده بصورت thumbnail نمايش داده ميشه و براي اطلاعات بيشتر ميتونيم روي عكس كتابها كليك كنيم

منتها من به سورس اين برنامه دسترسي ندارم

حالا به نظر شما من براي نمايش دادن عكس به اين صورت از چه ابزار يا كامپوننتي ميتونم استفاده كنم
پيشنهاد شما چيه ؟

پيشاپيش ممنون

73184

saeid14144
سه شنبه 11 مرداد 1390, 10:13 صبح
23 تا مشاهده ولي بدون حتي يك پاسخ...........!!!!!!!!!!

نشد يه دفعه ما اينجا تاپيك بزنيم و جواب بگيريم
يه نظر خواستم فقط ازتون....ديگه اينكه بلد بودن نمي خواد

متاسفانه دوستان اينجا فقط مصرف كننده شدن و بس
تعداد تاپيكاي بي جواب و به نتيجه نرسيده گوياي همين مطلبه

يا حق

Behzad_MCP
سه شنبه 11 مرداد 1390, 11:05 صبح
دوستان اگر زحمت بکشند و صورت مسئله را یه کم تخصصی تر و بیشتر توضیح بدن حتما به جواب میرسند ولی مثلا تو همین سوال هیچ توضیحی درباره اینکه عکس کجا هست یا سایز واقعیش چیه هیچ توضیحی ندادخ . هزاران راه برای حل این مسئله هست ولی اول باید بدونیم که دیتای ورودی چی هست و از کجا اومده فقط اینکه عکس هست کافی نیست . حالا من یه مثال که تو تصور خودم هست را براتون اینجا میذارم

Dim

pic As New Bitmap(We Dont Know where is the data)

pic =
New Bitmap(pic, 100, 100)
Me

.pbBasePicBox.Image = pic

در مثال فوق دیتای عکس از ناکجا آباد آمده و تبدیل به یک thumbnail با سایز 100*100 شده و در PictureBox نمایش داده میشود . حالا اگر دیتا از یک Table خوانده میشود در یک حلقه میتوانیم به تعداد PictureBox یه فرم اضافه کنیم :)