PDA

View Full Version : دیتا بیس سایت نرم افزار مشاغل

zareei_ta
سه شنبه 11 مرداد 1390, 09:39 صبح
من میخوام یک سایت برای نرم افزار مشاغل می خوام که نام شغل و گروه و تصویر و یک سری توضیحات در مورد اون نرم افزار داشته باشه در مورد طراحی دیتا بیس و جداول راهنمایی می خواستم؟
خودم فیلد id,title.groupname,description,imagename را قرار دادم

Galawij
سه شنبه 11 مرداد 1390, 10:17 صبح
متوجه سوال شما نشدم،
در یک سایت می خواهید نرم افزار معرفی کنید یا می خواید یک نرم افزار برای مشاغل تولید کنید؟؟

zareei_ta
سه شنبه 11 مرداد 1390, 10:21 صبح
در سایت نرم افزار های موجود برای شغل ها را معرفی کنیم

Galawij
سه شنبه 11 مرداد 1390, 10:32 صبح
خوب این نرم افزار های مشاغل به چه صورتی هستن؟ برای هر شغلی یک نرم افزار داریم یا اینکه یک نرم افزار برای چند تا شغل مورد استفاده است؟

zareei_ta
سه شنبه 11 مرداد 1390, 10:50 صبح
برای هر شغلی ممکنه چندین نرم افزار داشته باشیم

Galawij
سه شنبه 11 مرداد 1390, 11:26 صبح
من فرض را براین می گیرم که یک نرم افزار می تواند برای چندین شغل استفاده شود و هر شغلی می تواند چندین نرم افزار داشته باشد. در این صورت ساختار جداول شما به این شکل است:

یک جدول برای انواع مشاغل در نظر بگیرید(کد شغل، نام شغل).
یک جدول برای نرم افزارها(کد نرم افزار، نام نرم افزار، سال ساخت، توضیحات، عکس و ...)
یک جدول هم برای نرم افزارهای مشاغل(کد نرم افزار مشاغل، کد نرم افزار، کد شغل)
می تونید سایر مشخصات نرم افزار ها را هم نگهداری کنید مثل متدلوژی های استفاده شده در نرم افزار، محل ساخت، تولید کنندگان، قیمت و ...

zareei_ta
دوشنبه 17 مرداد 1390, 14:49 عصر
من به این دیتابیس یک جدول گروه قرار دادم که که شماره گروه و نام گروه را ذخیره کردم که مشاغل هر گروه را ذخیره می کند و حالا می خواهم برای هر گروه یک زیر گروه تعریف کنم ایا برای اینکار یک جدول جدا برای زیرگروه تعریف کنم با فیلد زییر گروه را در جدول گروه قرار بدم؟
ممنون

Galawij
دوشنبه 17 مرداد 1390, 15:06 عصر
بهتره برای زیر گروه هم یک جدول مستقل در نظر بگبرید. از گروه اصلی به گروه فرعی و از گروه فرعی به مشاغل.

zareei_ta
دوشنبه 17 مرداد 1390, 16:18 عصر
منظورتون اینکه کلید اصلی زیر گروه را به عنوان کلید خارجی در جدول گروه قرار بدم؟ ببخشید این سوالات اماتور را میپرسم تازه کار هستم