PDA

View Full Version : ارتباط با دیتا بیس و ایجاد آن

sara_aryanfar
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 00:29 صبح
با سلام خدمت دوستان من می خوام یه برنامه داشته باشم که دوتا تکست باکس و دوتا باتن داره در تکست باکس اول یه چیزی رو می نویسیم و با کلیک باتن یک اون در دیتا بیس ذخیره میشه و با زدن باتن دوم اون متن در تکست دوم میاد یعنی از دیتا بیس خونده میشه دوستان اگه ممکنه این برنامه رو قرار بدن و در مورد ایجاد دیتا بیس ارتباط دادنش به تکست باکس مورد نظر توضیح بدن ممنون

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 01:40 صبح
با سلام خدمت دوستان من می خوام یه برنامه داشته باشم که دوتا تکست باکس و دوتا باتن داره در تکست باکس اول یه چیزی رو می نویسیم و با کلیک باتن یک اون در دیتا بیس ذخیره میشه و با زدن باتن دوم اون متن در تکست دوم میاد یعنی از دیتا بیس خونده میشه دوستان اگه ممکنه این برنامه رو قرار بدن و در مورد ایجاد دیتا بیس ارتباط دادنش به تکست باکس مورد نظر توضیح بدن ممنون

دوست عزیز برنامش رو براتون نوشتم

هرکجاشو متوجه نشدید پیام بدید توضیح میدم

موفق باشید.

sara_aryanfar
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 01:57 صبح
ارر داد میگه سرور پیدا نشد اما مهمتر از اون ببینید من یه بار این سوال رو پرسیدم یکی از دوستان گفت باید در new project دیتا بیس رو انتخاب کنی و اونو به فرمت وصل کنی اگه ممکنه برام توضیح بدی که مثلا وقتی ما یه برنامه می خوایم بنویسیم که فرضا تعدادی مقدار رو به یه دیتا بیس بفرسته اون دیتا بیس رو از کجا ایجاد می کنیم ایا با کد اونو ایجاد می کنیم یا چی ممنون

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 02:12 صبح
ارر داد میگه سرور پیدا نشد اما مهمتر از اون ببینید من یه بار این سوال رو پرسیدم یکی از دوستان گفت باید در new project دیتا بیس رو انتخاب کنی و اونو به فرمت وصل کنی اگه ممکنه برام توضیح بدی که مثلا وقتی ما یه برنامه می خوایم بنویسیم که فرضا تعدادی مقدار رو به یه دیتا بیس بفرسته اون دیتا بیس رو از کجا ایجاد می کنیم ایا با کد اونو ایجاد می کنیم یا چی ممنون

برا ایجاد دیتابیس اگه رو سیستم SQLSERVER رو مجزا نصب کردید میتونید از Management Studio استفاده کنید

و دیتابیس رو ایجاد کنید بعد از طریق منوی Data - Add New Data Source در محیط ویژوال استدیو بهش کانکشن برقرار کنید

لزومی نداره دیتابیس رو از طریق کد ایجاد کنید هر چند اینم یه روشه

بنده فک کردم شما میخاین این کار رو با کد انجام بدید.

اگر هم از SQLEXPRESS که همراه خود vs نصب میشه استفاده میکنید بازم میتونید نرم افزار Management Studio Express رو نصب کنید

و باهاش خیلی راحت با SQLSERVER کار کنید

هر چند از طریق خود ویژوال استدیو و منوی View-Server Explorer هم میتونید دیتابیس رو ایجاد کنید

موفق باشید.

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 02:15 صبح

ایرور بخاطر اینه که اگه کانکشن استرینگ رو دقت کنید اینستنس کامپیوتر بنده SQLEXP2005 هست احتمالا در کامپیوتر شما SQLEXPRESS باشه

اون خط رو تغییر بدید مورد حله

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 02:34 صبح
یه فایل آموزشی بصورت AVI ایجاد کردم در رابطه با نحوه ایجاد دیتابیس با استفاده از محیط ویژوال استدیو

اینم لینکش

http://ifile.it/y7ktb10

اگه دانلودش کردید پخش نشد احتمالا کدکش تو سیستمتون نصب نیست

این فایل کدک رو بگیرید نصب کنید پخش میکنه

http://ifile.it/wlgmi4z

در ضمن در آموزش در قسمتی که نام سرور رو وارد میکنم به اینصورت .\sqlexp2005

احتمالا شما باید در کامپیوتر خودتون بزنید .\sqlexpress

موفق باشید.