PDA

View Full Version : فرم های Tool Window که یه به پنجره هم تبدیل میشن

vbapr2005
سه شنبه 12 مهر 1384, 20:50 عصر
لطفا یه نگاهی به این دوتاعکس پایین بندازید و به Tool Window یی که اسمش Folder Tree هست توجه کنید.
همونطوری که همه مون میدونیم میشه به وسیله ی خاصیت Form Border Style و انتخاب Fixed Tool Window یه فرم رو به این صورت دربیاریم اما سوال اینه که چجوری میشه اونو بصورت یه پنجره وقتی که کاربر اونو اطراف یکی از لبه های فرم اصلی ما میکشه دربیاریم. لطفا به اون یکی عکس که نشون میده اون فرم Foler Tree دیگه از حالت فرم بودن خارج شده و مثل یه پنجره شده توجه کنید.
چطوری میشه همچین کاری رو کرد؟
من فکر می کنم که خود فرم اصلی برنامه یه فرم MDIParent هستش و فرمی که در اون فایل ها نشون داده میشن (سمت راست) اون هم یه فرمه که از اول و برای همیشه به صورت یه پنجره در اومده و در حقیقت اونم یه MDIChild هستش. حالا چجوری فرم های دیگه رو که MDIChild هم هستن بصورت پنجره دربیاریم؟

vbapr2005
جمعه 15 مهر 1384, 14:13 عصر
فکر نکنم این سوال سختی باشه. مطمئنم تا حالا خیلی ها این کار رو کردن میشه لطفا جواب بدین؟

Hamedm
جمعه 15 مهر 1384, 20:03 عصر
سلام

این کار دیگه منسوخ شده، بجای این نوع پنجره ها، پنجره های کشویی اومیده ( مثل Toolbarدر VB.NET ).
در سری کامپوننتهای جانوس، یک کامپوننت هست که میتوانید پنجره های کشویی بسازید.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

vbapr2005
جمعه 15 مهر 1384, 21:21 عصر
ممنون، میشه دقیقا اسم اون کامپوننت رو بگین؟

Hamedm
جمعه 15 مهر 1384, 22:54 عصر
ممنون، میشه دقیقا اسم اون کامپوننت رو بگین؟
Janus WinForms Controls Suite V2.0

vbapr2005
شنبه 16 مهر 1384, 06:14 صبح
خیلی عالیه، ممنون. سعی می کنم سی دیش رو گیر بیارم

vbapr2005
سه شنبه 26 مهر 1384, 07:52 صبح
خب، آقا حامد از سایت خودت گرفتم. دستت درد نکنه :تشویق: :چشمک:
من الان 3 تا فرم دارم و برنامه ام هم MDI هستش.
میدونم که باید از UIPanelManager استفاده کنم. اما مثل این که این فقط میتونه پنل ها رو تو خودش قرار بده. حالا سوال من اینه که نمیشه ما یه جوری یه فرم رو در اون قرار بدیم؟ (که بدون شک فقط در RunTime میشه اونو دید)
اگه میشه بهم بگو این UI چی هستش که اول خیلی از این کنترل های جدید می بینم. برام جالبه :لبخندساده

راستی برنامه ی خودم رو هم گذاشتم توی http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=30388&page=1&pp=10
خیلی خوشحال میشم اگه یه نگاهی بهش بندازی :لبخندساده