PDA

View Full Version : استفاده از دیتابیس توی ویژوال استودیو؟

saeed_sho
یک شنبه 16 مرداد 1390, 12:52 عصر
سلام
من از sal server 2008 developer R2 استفاده میکنم یه دیتا بیس درست کردم که حالا می خوام توی visual studio 2008 ازش استفاده کنم با vb کار میکنم حالا وقتی دیتابیس رو به برنامم اضافه میکنم میگه اس کیو ال داره ازش استفاده میکنه و اجازه دسترسی نمیده دیتابیس رو dettach کردم و به برنامه اضافه کردم اما ارور میده و وقتی هم که از دیتابیس export میگیرم برای sql native ارور میده و انجام نمیده راستی اگه انجام داد کجا میریزه؟ معمولا visual studio با sql express کار میکنه. باید چکار کنم که از دیتابیس توی ویژوال استودیو استفاده کنم؟
لطفا راهنمایی کنید کارم گیر کرده
ممنون

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 17 مرداد 1390, 08:14 صبح
سلام. شما وقتی دیتابیس رو در داخل خود SQL Server ساختید دیگه نیازی نیست بیاید به برنامه اونو ADD کنید. شما کافیه یک Connection String به دیتابیس بسازید و ازش استفاده کنید. همین.!

saeed_sho
سه شنبه 18 مرداد 1390, 11:18 صبح
سلام من همیشه از Linq و کلاسهای Linq to classes استفاده میکردم که لازم بود دیتابیس از طریق connect to database به پروژه اضافه بشه ولی دفعه ی اوله که از connection string استفاده میکنم یعنی لازم نیست به پروژه addکنم؟ در ضمن اگه خواستم پروژه رو بدم به کسی فقط دیتابیسو کپی کنم کنار فایل هام کافیه؟ باید توی connection string ادرس فایل هم بنویسم؟ اگه پروژه رو دادم به کسی ادرس فایل ها عوض میشه چطوری محل فایل رو توی connection stringبنویسم که این مشکل پیش نیاد.
در ضمن اگه بعدا لازم شد از Linq استفاده کنم این اروره هنوز رفع نشده ارورش مربوط به پایین بودن ورژن هستش فکر نمیکنید به خاطر نبودن سرویس پک برای ویژوال استودیو باشه؟
ممنونم به خاطر اینکه تازه با connection string کارو شروع کردم سوال زیاد میپرسم.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 18 مرداد 1390, 13:12 عصر
ببینید دوست عزیز وقتی شما برنامه رو به جای دیگه میدین فایلهای دیتابیس رو هم کنار برنامه میذارین و در Connection String نیز قسمت attach File رو مشخص میکنید.

saeed_sho
سه شنبه 18 مرداد 1390, 14:49 عصر
سلام ممنونم از صبح توی سایت خیلی سرچ کردم و با توضیحات شما و سرچ ها یه چیزهایی دستگیرم شد.