PDA

View Full Version : خطای login faild for user در هنگام ورود به sqlserver

ali_mnkt
دوشنبه 17 مرداد 1390, 13:31 عصر
با سلام

من در windows7 برنامه sqlserver2005 رو نصب کردم و در هنگام نصب نیز sqlserver and windows authentication mode رو انتخاب کردم اما وقتی می خوام وارد management studio بشم خطای زیر رو می گیرد و اصلا در سمت چپ نام سرورم رو نشون نمی ده (اصلا هیچی نشون نمی ده )

login failed for user ali

دوستان چطور می تونم این مشگل رو حل کنم ؟

morteza_bn
دوشنبه 17 مرداد 1390, 19:19 عصر
سلام دوستان
منم همین مشکل رو دارم در ویندوز سون sql 2005 رو نصب کردم و اسم سرور رو نام خود سیستم وارد کردم و نقطه(.) نیز وارد کردم ولی وصل نشد وخطای زیر ظاهر شد

TITLE: Connect to Server
------------------------------
Cannot connect to ..
ADDITIONAL INFORMATION:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

مشکل از چیه؟

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 04:25 صبح
با سلام

من در windows7 برنامه sqlserver2005 رو نصب کردم و در هنگام نصب نیز sqlserver and windows authentication mode رو انتخاب کردم اما وقتی می خوام وارد management studio بشم خطای زیر رو می گیرد و اصلا در سمت چپ نام سرورم رو نشون نمی ده (اصلا هیچی نشون نمی ده )

login failed for user ali

دوستان چطور می تونم این مشگل رو حل کنم ؟

اولا مطمئن بشید سرویس Browser فعاله

بعد تو نام سرور بزنید

.\sqlexpress

یا بجای دات نام کامپیوتر رو بذارید