PDA

View Full Version : سوال: سوال ابتدایی wxwidgets

poda19
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 22:38 عصر
سلام
من یه برنامه بازی 4برگ با c++ نوشتم و می خواستم تبدیلش کنم به GUI. سرچ کردم و دیدم wxwidgets همچین امکانی داره. اما الان حدود یک هفته اس که دارم با کلاس هاش سروکله می زنم اما چیزی دستگیرم نمی شه.
آموزش های خودش و سایت های دیگه و کلی از sample هاش رو دیدم و خوندم. اما همش در مورد ساختن یه برنامه با توابع و کلاس های خود wxwidgets هست.(چطوری font عوض کنیم، چطوری فایل باز کنیم، چطوری نمودار بکشیم و کلی کار قشنگ و بی فایده) اما توی هیچ کدوم کد c وجود نداره. می خواستم ببینم اصلا همچین امکانی وجود داره که کد c++ خودت رو با wxwidgets ادقام کنی یا اینکه فقط باید از قالب ها و کلاس های آماده استفاده کنی؟
برای من کافیه که یه frame داشته باشم با چند تا عکس کارت روش که وقتی کاربر روی کارت کلیک می کنه یه شماره خاص به برنامه c++ من ارسال بشه. کاری که قبلا تو console و دستی انجام می شده.
باور کنید تمام اینترنتو گشتم، هیچی پیدا نکردم. همه آموزش ها و مثال ها با توابع خود wx هست.
(البته با کلی تلاش امروز این برنامه رو نوشتم، 4 ساعتم داشتم سعی می کردم ارور های کامپایلشو برطرف کنم، اما دست آخر دیدم برنامه build نمیشه. هیچ اروری هم نمیده. انگار که خودم ازش خارج شده باشم process terminated at ... میده.)
من از code::blocks و gcc استفاده می کنم. برای کامپایل کردن برنامه های دیگه هم هیچ مشکلی ندارم.
با تشکر فراوان. زودتر جواب بدین و گرنه خونم میفته گردنتون:گریه::گریه::گریه:

poda19
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 02:17 صبح
خسته نباشین
رفتم از خارجیا پرسیدم، جوابمو دادن. حالا هی میگن چرا فرار مغز هاست...!
(بله خودمو عرض می کنم)

complexcoding
پنج شنبه 28 دی 1391, 11:46 صبح
لطفا آدرس سايتي كه جوابتو دادن رو بذار!

brightening-eyes
شنبه 19 اسفند 1391, 12:49 عصر
سلام
برا اینکه بخواین از کلاسهای عکس wxWidgets استفاده کنین اول باید برا هر کارتتون یه کلاس تعریف کنین و یه public member رو از نوع wxImage قرار بدین و در evt handler ها دستورات و توابعی که لازمه که کارتها رو جا به جا کنه رو قرار بدین
در ضمن میتونین متغیر wxSize رو تغییر بدین و جای کارتها رو عوض کنین.
میتونین کارت رو دیستروکت کنین.
من تو این انجمن جوابتو دادم.
فقطم دلیلم این بود که بد نگی
بعدشم من همین الـآن به این تاپیک سر زدم.