PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارتباط با اکسس در کامپیوتر دیگر

armin8651
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 10:14 صبح
سلام
من با استفاده از پایگاه داده اکسس 2007 به عنوان پایگاه داده یه برنامه نوشتم و از connection string زیر تو برنامه استفاده کردم و تو کامپیوتر خودم که آفیس 2007 نصب دارم به خوبی کار کرد.

connstring = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=Dentistry.armi;Jet OLEDB:Database Password=12345"

ولی وقتی برنامه رو به کامپیوتر دیگه ای بردم که آفیس نصب نداشت خطای زیر رو داد:(البته با آفیس 2003 هم همین خطا رو داد)

The 'Microsoft.ACE.OLDB.12.0' provider is not registered on the local machine

در ضمن ویندوز هم XP و 32 بیتی بود.در مورد اسم پایگاه داده یعنی Dentistry.armi هم بگم که فایل رو rename کردم و نوعش رو .armi گذاشتم تا هر کاربری نتونه فایل پایگاه داده رو باز کنه.

اگه آفیس 2007 نصب بشه مشکل حل میشه؟ مگه اکسس (بر عکس sql server) بدون نیاز به نصب آفیس کار نمی کنه؟ اگه connection srtring مشکل داره لطفآ بگید.
ممنون

armin8651
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 16:58 عصر
دوستان کسی با این مشکل مواجه نشده تا حالا؟
اگه سخت افزار سیستم 64 بیتی باشه برای کار با اکسس مشکل پیش میاد؟ اگه این طوره لطفآ بگید که چه چیزی باید نصب کنم تا برنامه کار کنه؟

pouyansaraf
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 17:21 عصر
خوب باید آفیس نصب کنی

omid-vbAuto
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 17:54 عصر
اونکه باید افیس نصب باشه.

ولی اگه بخوای بدون نصب بودن افیس هم بکاره.یه dll مخصوص واسه همین کار هست که مایکروسافت دادتش بیرون.

armin8651
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 20:50 عصر

ولی اگه بخوای بدون نصب بودن افیس هم بکاره.یه dll مخصوص واسه همین کار هست که مایکروسافت دادتش بیرون.

ممنون از پاسختون
پس با نصب آفیس 2007 حتمآ برنامه کار می کنه؟
این dll رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

omid-vbAuto
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 21:29 عصر
ممنون از پاسختون
پس با نصب آفیس 2007 حتمآ برنامه کار می کنه؟
این dll رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

برای ممنون بودن کافیه کلید تشکر رو بفشارید.

بله حتما کار میکنه.

در ضمن این dll نه تنها برای اکسل کار گشا هست بلکه برای همه برنامه های افیس راه گشاست.در ضمن من اطلاعی ندارم ک ر ک این دلل موجود هست یا نه؟ اما نسخه اوریجینالش هست می تونید بخریدش.

armin8651
جمعه 21 مرداد 1390, 15:06 عصر
توی چند تا پست همین انجمن خوندم که حتما لازم نیست آفیس نصب باشه تا برنامه ای که با پایگاه داده اکسس نوشته شده کار کنه !
کسی در این مورد چیزی میدونه؟
ممنون

saeed hg
شنبه 22 مرداد 1390, 08:02 صبح

آقا ، اگه میشه اسمش رو بگو ، بدون اسم که نمیشه پیداش کرد. شما اسم رو بگو پیدا کردنش با منD;

اینه؟
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=23734

ahmadreza517
سه شنبه 25 مرداد 1390, 12:22 عصر
سلام
اگه برنامتو با vs اجرایی کردی و اگر نمی خایی در کامیوتر مقصد افیس نصی بشه این مطلب بخون

بهترین را ه حل اینه که Office Runtime را به عنوان پیش نیاز در نصب پروژت استفاده کنی .
از منوی Project / Properties در پنجره باز شده بر رو ی دکمه prerequisites کلیک کن
بقیشو به تصویر زیر نگاه کن
73886