PDA

View Full Version : استفاده از کنترل GridEX,janus برای نمایش اطلاعات دو جدول master,detail

niloo17
دوشنبه 24 مرداد 1390, 08:44 صبح
سلام دوستان
من دو جدول به صورت master و detail دارم می خوام این دو جدول را در gridex به صورت roottable و childtable نمایش بدم .
ممنون می شم از راهنماییتون

corona
چهارشنبه 13 مهر 1390, 21:31 عصر
دوست عزیز برای اینکار کافی هستش که توی یک دیتاست دو تا جدول اصلی و وابسته رو ادد کنی و ریلیشن مورد نظر رو بین دو جدول توی دیتاست اضافه کنی بعد اون دیتاست رو به عنوان دیتاسورس گرید قرار بدی

banou1980
دوشنبه 23 آذر 1394, 14:48 عصر
سلام دوستان عزیز . اول بگم که در سایت خیلی جستجو کردم. بحث دوستان در این زمینه رو هم خوندم ولی هنوز جواب نگرفتم.

من کار دوست عزیز corona رو انجام دادم ولی وقتی میخوام توی جدول detail رکورد اضافه یا ویرایش کنم مشکل دارم. لطفا راهنمایی کنید.

و اما شرح ماوقع:

کاری که من کردم از طریق کدنویسی نیست همش از ابزارهای خود ویژوال استودیو 2012 استفاده کردم. از ورژن 4 gridex استفاده می کنم.
یه دیتاست دارم که توش جدول مستر-دیتل هست و relationship هم تنظیم کردم.datasource گرید رو به دیتاست وصل کردم و بعد هم retrieve structure رو زدم خودش جدول child رو هم ساخت و گزینه heirarchial گرید رو هم true هست.
برنامه به این صورت هست که رکوردهای جدول مستر از یه فرم دیگه پر میشه و gridex رو برای این گذاشتم که رکوردهای جدول مستر رو به کاربر نشون بده و قابلیت addnewrecord رو فقط برای جدول دیتل true کردم.

حالا مشکلم اینجاس که نمی دونم از کدوم رویداد گرید برای اضافه کردن رکورد به جدول دیتل استفاده کنم و اینکه چطوری ستونهای جدول دیتل رو بخونم؟

دوستان اگه نمونه برنامه ای در این زمینه دارید.برام بزارید.
اگه زود جواب بدین ممنون میشم. وقت کمی دارم.خدا امواتتونو بیامرزه.
ممنونم