PDA

View Full Version : ایجاد جدول در SqlServer با استفاده از Model ایجاد شده با EF

PetekDincos
دوشنبه 24 مرداد 1390, 15:12 عصر
با سلام
من می خوام بعضی از جدول هام رو با استفاده از مدلی که با EF ایجاد کرده ام بر روی پایگاه داده ام در SqlServer ایجاد کنم در EF این قابلیت وجود دارد که بشه کل دیتابیس رو از مدل ایجاد کرد اما نمی دونم این قابلیت وجود دارد که فقط جدول رو بشه با استفاده از مدل بر روی یک پایگاه داده خاص ایجاد کرد ممنون می شم راهنماییم کنید با تشکر

majid325
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 22:29 عصر
در واقع میخواین مثلا یک جدول جدید به دیتابیسی که وجود داره اضافه کنید؟

PetekDincos
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:28 عصر
با سلام
بله دقیقا همین رو می خوام بعنی جدولی که در مدل ما کلاسش وجود دارد اما در پایگاه داده به صورت فیزیکی وجود ندارد رو می خوام با استفاده از EF تو پایگاه داده ایجاد کنم با تشکر

linux
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 14:49 عصر
با سلام
بله دقیقا همین رو می خوام بعنی جدولی که در مدل ما کلاسش وجود دارد اما در پایگاه داده به صورت فیزیکی وجود ندارد رو می خوام با استفاده از EF تو پایگاه داده ایجاد کنم با تشکر

نسخه 4.1 (http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=8363)را دانلود کنید این قابلیت به همراه چند قابلیت دیگر افزوده شده است

PetekDincos
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 16:31 عصر
با سلام
کدام دستور این کار رو انجام می ده من بعد از نصب EF 4.1 چیز خاصی ندیدم اضافه بشه به خاصیت های Context ام ممنون می شم روش این کار رو بفرمایید با تشکر

PetekDincos
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 17:46 عصر
با سلام
دوستان من مدلم رو به روش DataBase First ایجاد کرده ام و Context ام از کلاس ObjectContext ارث بری می کند نه از DbContext و مشکل من اینجاست که برای سال مالی جدید در برنامم می خوام بعضی جدول ها رو پاک کرده و دوباره بسازم ممنون می شم اگه راهنماییم کنید با تشکر

linux
جمعه 28 مرداد 1390, 11:29 صبح
با سلام
دوستان من مدلم رو به روش DataBase First ایجاد کرده ام و Context ام از کلاس ObjectContext ارث بری می کند نه از DbContext و مشکل من اینجاست که برای سال مالی جدید در برنامم می خوام بعضی جدول ها رو پاک کرده و دوباره بسازم ممنون می شم اگه راهنماییم کنید با تشکر
طراحی تان اشتباه هست. برای سال مالی جدید لازم نیست شما جدولی را حذف کنید و دوباره بسازید