PDA

View Full Version : سوال: چگونه برای برنامه هایمان Setup ای بسازیم که فرم هاش فارسی باشند؟

sayan
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:18 عصر
سلام دوستان عزیز.

با نرم افزارهای زیادی که setup می سازن من جمله خود دات نت ، امتحان کردم به همین راحتی نمیشه فرم های دیالوگ رو فارسی کرد ، مثلا در خود دات نت من متغییرهای مربوطه رو فارسی کردم ولی به جای اون کاراکترهای علامت سوال نشان می دهد.

در ضمن نسخه مورد استفاده ویژوال استادیو 2010 و ویندوز 7 می باشد.

البته من با نرم افزار دیگه ای بنام Smart Installer هم کار کردم این نرم افزار هم با اینکه تنظیمات خوبی دارن ولی هوشمند عمل نمی کنن مثلاً تنظیماتی داره که میپرسه حداقل ویندوز ای که باید نصب شه چیه یا اینکه حداقل فریم ورکی که برنامه شما باید ساپورت کنه مثلاً نسخه 2 ولی خب وقتی یه مشتری رو سیستم اش بطور پیش فرض نسخه 4 نصب بوده این برنامه گیر میده و میگه شما باید حتماً نسخه 2 رو نصب کنی و ادامه ماجرا ...

بازم هم برنامه های پراکنده دیدم ولی برای ساختن setup فارسی واقعاً خسته شدم

البته در تالار مربوطه سوالم مطرح کردم ولی به جواب نرسیدم

حالا از دوستان عزیز میخوام که منو راهنمایی کنن با چه نرم افزاری میشه خیلی خوب و راحت و مناسب Setup های فارسی بسازیم.

اگه از برنامه پیشنهادی تون لینک دانلود و لینک آموزشش رو هم بذارید تا همه دوستان استفاده کنن ممنون
میشم.

morteza271
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:31 عصر
سلام.
همه برای فارسی کردن ستاپ مشکل دارن!منم قبلا میخواستم این کار رو بکنم و بعد کلی جستجو تقریبا موفق شدم.

من از Install Shield استفاده کردم و تونستم فرم های ستاپ رو فارسی کنم ولی وقتی ستاپ رو روی سیستم ی که فارسی نداشت اجرا میکردیم همه فارسی ها خراب شده بود و به جاش علامت سوال آورده بود!
برای این که این مشکل رو برطرف کنم دو راه بهم پیشنهاد شد:
1- در ستاپ کاری کنم که قبل از هر چیزی چک کند که اگر سیستم فارسی نداشت فارسی رو نصب کنه!!!
2- در فرم های ستاپ به جای اینکه متن ها رو فارسی بنویسم از عکس استفاده کنم! یعنی برای هر قسمت که میخوام فارسی باشه یه عکس درست کنم که توی عکس اون متن به فارسی باشه و عکس رو بذارم اونجا.

که من روش دوم رو انتخاب کردم و عکس گذاشتم ولی بازم اونی که میخواستم نشد!چون که بعضی از فرمها اصلا دست من نبود و خود Install Shield در هنگام اجرا اونا رو نشون می داد.همچنین در ویندوز های مختلف زمینه عکس ها کمی تغییر میکرد و تابلو میشد که عکس گذاشته شده!!!

حالا شما هم هر کدوم رو که دوست دارین انتخاب کنید...
موفق باشید

sayan
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:37 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی شما .

اینکه کدوم نرم افزار واقعاً بهتر از بقیه نرم افزار هاست فکر میکنم همین Install Shield باشه ?

ولی همین نرم افزار هم به گفته شما بازم محدودیت داره یعنی اینکه نمیشه همه فرم ها رو فارسی کرد. و یه سری هاش از دسترس کاربر خارجه.

من بصورت اصولی و اساسی با پیشنهاد اولی (نصب فارسی ساز) موافق ترم . این روش رو چه طوری میشه پیاده سازی کرد و آیا در تمام نسخه های ویندوز جواب میده یا نه

morteza271
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:47 عصر
اینکه کدوم نرم افزار واقعاً بهتر از بقیه نرم افزار هاست فکر میکنم همین Install Shield باشه ?
به نظر منم این نرم افزار از بقیه بهتره ولی همشون یه محدودیت هایی دارن!

من بصورت اصولی و اساسی با پیشنهاد اولی (نصب فارسی ساز) موافق ترم
من خودمم با این روش موافقم ولی وقتی من میخواستم ستاپ رو درست کنم عجله ای بود وقت نبود در موردش جستجو کنم تا این کار رو بکنم.

من خودم بعدش یه روش پیدا کردم که فارسی رو نصب کنه؟که زیاد مناسب نبود و به نظرم درست کار نکرد دیگه هم وقت نذاشتم تا درستش کنم.
شما اگه وقت دارین جستجو کنید ببینید روشی برای نصب فارسی هست که همیشه درست جواب بده یا نه؟
اگه به جواب رسیدین نتیجه رو به منم بگین ولی اگه به نتیجه نرسیدین بگین تا همین روشی که استفاده کردم رو بهتون بدم شاید بدردتون بخوره.

sayan
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:59 عصر
حتماً سعی میکنم روش نصب فارسی ساز یا فارسی نمایش دهنده فرم های دیالوگ رو پیدا کنم چون این روش یعنی که در سیستم کاربر فارسی ساپورت نمیشه ولی این اشتباه چونکه من روی سیستم خودم که ویندوز 7 بود setup ساخته شده ام رو تست کردم حروف رو علامت سوال نشون میداد.

امیدوارم برای حل این مشکل من یا اگر دوستان دیگه ای هم این تاپیک رو خواهند خود به ذهنشون رسید پیشنهاد بدن .

حتماً شما رو در جریان این مطلب قرار خواهم داد. امیدوارم که نتیجه ای بده.

sayan
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 18:09 عصر
دوستان دیگه هم اگه تجربیاتی در این زمینه دارن لطفاً راهنمایی کنن تا با نقاط ضعف و قوت اینگونه نرم افزارها آشنا تر بشیم.

mas'oud
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 22:46 عصر
دوست عزيز!
به تاژيك زير برو و از Smart Install Maker استفاده كن. فارسيش هم گذاشتم.
آموزش مختصري هم گذاشتم اونجا.
ضمنا براي رفع مشكل شناسايي نسخه دات نت، بذار نرم افزارت نصب بشه بعد توي فايل readme به كار بر اعلام كن كه فلان نسخه دات رو بايد نصب كنه تا برنامه كار كنه.
براي نسخه ويندوز هم همه تيك ها رو بردار.

مشكل نشون دادن علامت سوال به جاي حروف هم برميگرده به انكودينگ فايل لنگوئج

http://barnamenevis.org/showthread.php?285339-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-setup

sayan
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 09:53 صبح
دوست عزیز من این برنامه رو تست کردم فارسیش بهم میریزه .

همچنین لینک دانلود فایل فارسی برنامه فوق هم کار نمیکنه لطفاً یک لینک دیگه بگذارید

mas'oud
شنبه 29 مرداد 1390, 19:02 عصر
سلام
اميدوارم اين يكي براي شما درست كار كنه. براي من كه خيلي خوب كار ميكنه و فارسيش هيچ ايرادي نداره
اين فايل رو پس از Extaract كردن تو مسير زير كپي كنيد:

C:\Program Files\Smart Install Maker\Language\Install

sayan
یک شنبه 30 مرداد 1390, 08:34 صبح
من فایل کپی کردم توی مسیر فوق ولی گزینه persian توی برنامه ظاهر نشد.

اگه امکان داره نسخه ای که شما استفاده می کنید رو اینجا بذارید برای دانلود

تشکر میکنم:تشویق::تشویق:

mas'oud
یک شنبه 30 مرداد 1390, 10:45 صبح
سلام!
امكان نداره كار نكنه .... حتما اشتباه كرديد.
زبان Persian‌رو ميتونيد هنگام ساخت پروژه جديد، از قسمت Interface از سمت راست برنامه و سپس تب Languages انتخاب كنيد.
من اينترنتم ذغاليه! نميتونم همشو آپ كنم!

sayan
یک شنبه 30 مرداد 1390, 13:04 عصر
اصلاً حواسم نبود من فقط از منوی Prefrecenes نگاه میکردم اونجا نبود Interface که گفتید فهمیدم :خجالت:

ولی ببین این هم باز کار نکرد :افسرده:

mas'oud
یک شنبه 30 مرداد 1390, 18:56 عصر
والا شرمنده ام نميدونم چي بگم!!!
براي من كه درست كار ميكنه! فونتش هم كه Tahoma است و توي همه ويندوزا هست!

74180

mas'oud
یک شنبه 30 مرداد 1390, 19:02 عصر
دو تا راه حل به نظرم رسيد:

1. زبان فارسي و عربي ويندوز خودتون رو دوباره نصب كنيد.

2.اگه نشد يك ستاپ ساز ايراني هست كه يكي از اعضاي همين سايت ساخته ولي فكر كنم اونم با فارسي مشكل داشته باشه چون اين بر ميگرده به زبان سيستمت.

http://barnamenevis.org/showthread.php?289012-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-MBG-Installer-4.0