PDA

View Full Version : نحوه تاخیر در لود شدن عکس

محمد گلشن
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 22:23 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده سایتی طراحی کردم که هدر اون چندین عکس رو در ابتدا لود می کنه و بعد شروع به لود شدن قسمت هایه دیگه سایت می کنه . این کار باعث شده تا تاخیر زیادی رو تا اتمام کامل لود شدن عکس ها شاهد باشم . این رو می دونم که ترتیب لود شدن قسمت های مختلف بر اساس اولویت قرار گرفتن آنها انجام میگیره ولی شنیدم که راه هایی وجود داره که میشه لود شدن قسمتی رو با تاخیر انداخت

از شما دوستان خواهش می کنم که بنده رو کمک کنید تا بدونم چطور می تونم لود عکسهایی که در هدر سایت قرار داره رو بعد از اتمام لود شدن کل صفحه به اجرا دربیارم

amin1softco
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 22:32 عصر
یک کلک رشتی براش استایل تعریف کن بعد آخر قالب css اونو تعریف کن شاید بشه:D

eshpilen
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 23:41 عصر
چطور می تونم لود عکسهایی که در هدر سایت قرار داره رو بعد از اتمام لود شدن کل صفحه به اجرا دربیارم
بنظرم با جاوااسکریپت!
میتونی تگهای هدر رو بصورت داینامیک موقع اجرای onload به مکانهای مورد نظر در صفحهء HTML اضافه کنی. یعنی از ابتدا وجود ندارن ولی بعدا توسط جاوااسکریپت به سند HTML اضافه میشن. این یعنی استفاده از DHTML.

روش دیگه ای که ساده تر و ضمنا جالبتر و زیباتر هست بنظرم اینه که از Data URI scheme (http://en.wikipedia.org/wiki/Data_URI_scheme) در src تصاویر هدر استفاده کنی و یه تصویر ساده و کم حجم موقتی رو به این وسیله در هدرها ایجاد کنی که خیلی سریع در بطن سند اصلی لود میشن (Data URI scheme نیاز به یک درخواست جداگانه از سرور نداره)، بعد میتونی موقع اجرای onload یک مقدار src جدید که آدرس تصاویر اصلی هست رو به اون تگهای img اختصاص بدی تا شروع به لود کردن تصاویر اصلی کنن.

البته اینا فقط ایده هایی بود بالبداهه که گفتم و تجربه و دانشی از منبع خاصی در این مورد نداشتم.
بهتره دنبال راههایی که بیشتر تحلیل و عملا تست شدن هم بگردی و از تجربهء عملی دیگران استفاده کنی؛ چون از یک ایده تا تحلیل و تست کامل و شناسایی روشهای دیگر و پیدا کردن بهترین روش مناسب راه کمی نیست. بالاخره هر روشی مزایا و معایبی داره و بعضی از اونا رو موقع تست و کار واقعی یا بعد از مدتی ممکنه کشف کنیم. اینا رو گفتم فردا نیای بگی این بابا ما رو سرکار گذاشت با این ایده هاش!

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 14:19 عصر
سلام
از کتابخانه های jQuery می تونید استفاده کنید پیشنهاد من lazyload است
$("img").lazyload