PDA

View Full Version : مبتدی: رفرش شدن صفحه یا دایو توسط ajax

aliramazani
یک شنبه 30 مرداد 1390, 23:18 عصر
دوستان من یه فرم ثبت نام دارم که به صورت ajax ثبت نام صورت میگیره و وقته روی دکمه ثبت کلیک کردم به آجاکسی ثبت نام میشه و بعدش پسغام اوکی را میده.
همونطور که میدونید صفحه رفرش نمیشه و عملیات ظاهرا توی همون صحه انجام میشه. ولی من زیر فرمم یک سری لیست دارم که هر کاربر که ثبت نام می کنه باید اسمش تو این لیست اظافه بشه. مشکل اینجاست که بعد از ثبت نام اظافه نمیشه چون صفحه رفرش نمیشه و برای نمایش اون کاربر باید خودم صفحه را رفرش کنم یا دوباره که وارد بشم اسمش اومده.

من می خوام بعد ثبت نام اون لیست هم آپدیت بشه. لیستم توی دایو هست. حالا چطوری میشه بدون رفرش شدن صفحه لیست آپدیت بشه؟

mehdi.mousavi
دوشنبه 31 مرداد 1390, 23:42 عصر
دوستان من یه فرم ثبت نام دارم که به صورت ajax ثبت نام صورت میگیره و وقته روی دکمه ثبت کلیک کردم به آجاکسی ثبت نام میشه و بعدش پسغام اوکی را میده.
همونطور که میدونید صفحه رفرش نمیشه و عملیات ظاهرا توی همون صحه انجام میشه. ولی من زیر فرمم یک سری لیست دارم که هر کاربر که ثبت نام می کنه باید اسمش تو این لیست اظافه بشه. مشکل اینجاست که بعد از ثبت نام اظافه نمیشه چون صفحه رفرش نمیشه و برای نمایش اون کاربر باید خودم صفحه را رفرش کنم یا دوباره که وارد بشم اسمش اومده. من می خوام بعد ثبت نام اون لیست هم آپدیت بشه. لیستم توی دایو هست. حالا چطوری میشه بدون رفرش شدن صفحه لیست آپدیت بشه؟

سلام.
کافیه تا ردیف جدید مورد نظرتون رو که حاوی اسم جدید ثبت شده هستش، توسط jQuery ایجاد کنید
سپس اونو با تابع appendTo (http://jqapi.com/#p=appendTo) به element مورد نظر روی صفحه اضافه کنید (بعد از گرفتن OK ثبت).

بطور مثال:

var pos = $('#insertPosition');
$('<div/>').html(newName).appendTo(pos);

این عمل باعث میشه تا div جدیدی که محتوای اون newName هستش ایجاد بشه و به انتهای المنتی که id اش insertPosition هستش، الصاق بشه.

موفق باشید.

aliramazani
سه شنبه 01 شهریور 1390, 18:58 عصر
من یکم مبتدی هستم. زیاد از دستور شما چیزی نفهمیدم. جایی یه کد آماده نیست که من به کدهاش نگاه کنم یاد بگیرم چکار کرده؟