PDA

View Full Version : چگونه کامپیوترمو تبدیل به یک سرویس دهنده ی ASP کنم ؟

whiskey
یک شنبه 17 مهر 1384, 16:18 عصر
سلام به همه دوستان عزیز ؛
یه سؤال داشتم و اون این که چگونه کامپیوتر شخصی خودمو تبدیل به یه سرویس دهنده ASP کنم . در واقع Local Host ی داشته باشم که بتونم یه پرتال ASP مثل Web Wiz رو روی اون قرار بدم و ازش استفاده کنم .
اصولا Local Host روی هر نسخه ای از ویندوز راه میفته یا نه ؟
ممنون می شم کمکم کنید.

hassan1365
دوشنبه 18 مهر 1384, 10:33 صبح
سلام
در ویندوزهای 2000 و بالاتر از IIS خود ویندوز میتونی استفاده کنی ولی در ویندوز 98 یا ME باید از برنامه PWS استفاده کنی(البته باید دانلود کنی).
برای استفاده از IIS اول باید اونو نصب کنی.برای این کار به کنترل پنل و سپس ADD/or Remove Programs رو باز کن.از سمت چپ گزینه Add/Remove Windows Components رو انتخاب کن وقتی که لیست رو آماده کرد گزینه Internet Information Service(IIS) رو تیک بزن.البته کافیه ولی اگه میخوای VS.NET رو هم نصب کنی باید گزینه Front Page 2000 Server Extensions رو با انتخاب details هم نصب کنی.بعد CD ویندوز رو میذاری و تمام.

برای پیکر بندی IIS اول بگم که خود IIS یه پوشه اضافه میکنه به نام INETPUB در درایو رووت(ویندوز).فایل هایی رو که ASP هستن و میخوای اجرا کنی رو باید در پوشه WWWROOT کپی کنی.

بعد در کنترل پنل گزینه Administrative Tools و سپس nternet Information Service(IIS) رو انتخاب کن.
سپس اسم کامپیوتر رو باز کن و زیر آن WEB Sites رو هم باز کن.سپس بر روی Default Web Site راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کن.

در کادر ظاهر شده Home Directory نشان دهنده مسیر رووت یا پوشه اصلی هست(پوشه ای که فایلهای درون اون کامپایل میشن.البته قابل تغییر هست).
برگه بعدی Documents هست که فایلهای پیش فرض رو تعریف میکنه.

همین.تمام پنجره ها رو ببند و با IE سایت خودت رو امتحان کن(Localhost) .

موفق باشید.

whiskey
دوشنبه 18 مهر 1384, 13:28 عصر
دوست عزیز از کمکت خیلی ممنونم .
تموم کارایی که فرمودید انجام دادم . فایل های ASP هم از روی LocalHost اجرا شدند . اما یه سؤال دارم . موقع بالا اومدن لوکال هاست باید به اینترنت وصل باشم . نمی شه به صورت آفلاین سایتمو تست کنم ؟ موقع اجرا به من می گه Connect شو . بعد که این کار رو انجام می دم فایل ها اجرا می شن .
اگه کمکم کنی ممنون می شم .

titbasoft
دوشنبه 18 مهر 1384, 14:43 عصر
گاهی اوقات اگر از نسخه های دستکاری شده ی webwiz (مثلا فارسی شده) استفاده کنید به علت اینکه کسی که تغیرات رو ایجاد کرده بتونه یکسری اطلاعات رو مثلا از روی host خودش بخونه (مثل لوگوی شخصی خودش) اومده و یک آدرس اینترنتی به اون اختصاص داده که به طبع وقتی دارید صفحه رو درخواست می دید چون لوگو روی اینترنته نیاز به اتصال به اینترنت هست اما در حالت کلی با نصب IIS شما خودتون یک web server شده اید و فقط برای دسترسی به سایت های دیگه نیاز به connect شدن دارید.