PDA

View Full Version : فارسی کردن برنامه ای که با c++ builder نوشته شده ؟

hamid_n
دوشنبه 18 مهر 1384, 14:50 عصر
چگونه می توان برنامه ای که با c++ builder نوشته شده است را فارسی کرد ؟

آیا dll نیاز دارد؟

لطفا جواب دهید. :چشمک:

sasan_vm
سه شنبه 19 مهر 1384, 18:48 عصر
شما اگر windows مورد استفاده تان unicode را ساپورت کند مثل Win 2000 , Win XP و
Windows های آینده هیچ مشکلی با فارسی کردن برنامه تان ندارید .

hamid_n
سه شنبه 19 مهر 1384, 23:53 عصر
خیلی متشکرم از پاسختون اما باید بگم که من این برنامه رو وقتی نوشتم منو ها و اجزاء اونو فارسی نوشتم و موقعی که اونو تو یک کامپیوتر دیگه نصب می کنم تمام حروف به صورت علامت سوال در میان برای این باید چه کارکنم ؟؟

بازم ممنون...

sasan_vm
چهارشنبه 20 مهر 1384, 19:08 عصر
در کامپیوتر مقصد باید زبان فارسی فعال شود :
Control Panel\Date, Time, Language, and Regional Options\Add Language

در windows هایی که اشاره شد مشکلی ندارید ولی در win98 احتمالا با مشکلاتی روبرو میشوید.
از قبیل نمایش نادرست بعضی از حروف :لبخند:

hamid_n
چهارشنبه 20 مهر 1384, 23:59 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون ساسان جان ..

انشاالله بتونیم جبران کنیم..... :چشمک: :لبخندساده

hamid_n
پنج شنبه 21 مهر 1384, 23:31 عصر
ساسان جان ما از این شانسانداریم ....

جواب نداد.؟؟ :گریه: :ناراحت: :گریه:

sasan_vm
پنج شنبه 21 مهر 1384, 23:43 عصر
از چه Windows ی استفاده میکنی ؟
- اگر از unicode میخواهی استفاده کنی Font انتخابی در برنامه ات باید Tahoma یا Microsoft Sans Serif
باشد .

hamid_n
جمعه 22 مهر 1384, 14:41 عصر
من با ویندوز xp کارمی کنم و فونتش رو هم tahoma انتخاب کردم

از چه unicody باید استفاده کنم ....

کد خواصی دارد ؟؟؟؟ :ناراحت:

Inprise
جمعه 22 مهر 1384, 18:13 عصر
قاعدتا" در کنار ویندوز سازگار با یونیکد باید از کنترلهای VCL مناسب هم استفاده کنی ؛ نگارش VCL ای که همراه BCB توزیع شده با یونیکد سازگار نیست ، بنابراین اگر میخوای از یونیکد استفاده کنی باید بسته ای مانند TNT VCL Unicode رو دریافت و نصب کنی ؛ برنامه ای که با استفاده از این کنترلها نوشته میشه ، میتونه کدهای یونیکد رو دریافت - ذخیره - نمایش بده ، ولیکن از اونجائیکه خود محیط BCB با یونیکد سازگار نیست بهتره کدهای معادل متن یونیکد رو وارد برنامه کنی تا در زمان اجرا ، بصورت مناسب جای گذاری بشن .

baabi
چهارشنبه 27 مهر 1384, 21:55 عصر
با سلام
من هم یه همچین مشکلی دارم و اینکه در برنامه ام که در XP نوشته شده و از 40 فونت فارسی برای XP استفاده میکنم ( مثل BTitr ) و در XP باید در قسمت Regional and Language Options حتما در Combo ای که مربوط بهNon-Unicode Programs میشه فارسی رو انتخاب کرد.
حالا مشکل اینجاس که اگه بخوام برنامه رو توی 2000 اجرا کنم ، تمتمی حرو به مربع تبدیل میشن
آیا راه حلی داره؟

meysam39
پنج شنبه 28 مهر 1384, 20:03 عصر
میشه یه نمونه برنامه که فارسی رو ساپورت کنه بذارید

hamid_n
شنبه 30 مهر 1384, 14:57 عصر
باید دنبال یک راه دیگه باشم ... :لبخندساده

Beginner2013
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 08:44 صبح
با سلام.ببخشید نبش قبر میکنم اما گفتم تاپیک جدید ایجاد کنم ایراد میگیرن گه چرا جستجو نکردی.

قاعدتا" در کنار ویندوز سازگار با یونیکد باید از کنترلهای VCL مناسب هم استفاده کنی ؛ نگارش VCL ای که همراه BCB توزیع شده با یونیکد سازگار نیست ، بنابراین اگر میخوای از یونیکد استفاده کنی باید بسته ای مانند TNT VCL Unicode رو دریافت و نصب کنی ؛ برنامه ای که با استفاده از این کنترلها نوشته میشه ، میتونه کدهای یونیکد رو دریافت - ذخیره - نمایش بده ، ولیکن از اونجائیکه خود محیط BCB با یونیکد سازگار نیست بهتره کدهای معادل متن یونیکد رو وارد برنامه کنی تا در زمان اجرا ، بصورت مناسب جای گذاری بشن .

کد های معادل متن یونیکد رو چجوری بدست بیاریم؟
با تشکر