PDA

View Full Version : سوال: کد کردن اطلاعات

brownbear
یک شنبه 06 شهریور 1390, 18:37 عصر
سلام
یه برنامه هست که از کد کردن اطلاعات استفاده می کنه و وقتی دیتا رو وارد می کنی اونو دیکد می کنه و ذخیره می کنه من نیاز به کد اینکار دارم
مثلا وقتی عدد 1 رو می زنی حرف S رو می فرسته برای عدد 5 حرف W و برای عدد 9 علامت ] رو می فرسته من فقط همینقدر رو تونستم پیدا کنم اومدم از عدد اسکی استفاده کردم و عددش رو کم کردم تا به حرف برسم ولی جواب نداد
با تشکر

Behzad_MCP
دوشنبه 07 شهریور 1390, 12:42 عصر
دوست عزیز در مورد مباحث Encryption و Decryption جستجو کنید البته که مدلهای موجود Symmetric ، Asymmetric , Hash هستند که هر کدام الگوریتم های زیادی دارند شما باید دقیقا بدونید که دیتا با کدوم یکی از اینها Encrypt شده تا با استفاده از الگوریتم خودش Decrypt کنید . این بحث برای امنیت دیتا هست مثلا ذخیره پسورد ها در روی دیتا بیس حتما باید Encrypt بشن برای روز مبادا :)

h_a_m_i_d
دوشنبه 07 شهریور 1390, 15:09 عصر
سلام دوست عزیز اینم یک راه حل دیگه البته اگر مبتدی هستید برای حرفه ای ها هم میشه
مثلا اطلاعات رو از text میگیری و در button1 هم وقتی کلیک کنی تبدیل به کد میکنه
button1
dim s as string
""=text2.text
(for i=1 to len(text.text
(s=mid(text.text,i,1
if s="1" then
"text2.text=text2.text+"s
if s="2" then
"text2.text=text2.text+"w
end if
این برنامه فقط یک و دو رو تبدیل به کد میکنه و میتونی ذخیره اونو تغییر بدی
امیدوارم کمکت کرده باشم

brownbear
دوشنبه 07 شهریور 1390, 18:43 عصر
سلام دوست عزیز اینم یک راه حل دیگه البته اگر مبتدی هستید برای حرفه ای ها هم میشه
مثلا اطلاعات رو از text میگیری و در button1 هم وقتی کلیک کنی تبدیل به کد میکنه
button1
dim s as string
""=text2.text
(for i=1 to len(text.text
(s=mid(text.text,i,1
if s="1" then
"text2.text=text2.text+"s
if s="2" then
"text2.text=text2.text+"w
end if
این برنامه فقط یک و دو رو تبدیل به کد میکنه و میتونی ذخیره اونو تغییر بدی
امیدوارم کمکت کرده باشم

دوست عزیز من گفتم می خوام روش ذخیره اطلاعات رو بدست بیارم

brownbear
دوشنبه 07 شهریور 1390, 18:45 عصر
دوست عزیز در مورد مباحث Encryption و Decryption جستجو کنید البته که مدلهای موجود Symmetric ، Asymmetric , Hash هستند که هر کدام الگوریتم های زیادی دارند شما باید دقیقا بدونید که دیتا با کدوم یکی از اینها Encrypt شده تا با استفاده از الگوریتم خودش Decrypt کنید . این بحث برای امنیت دیتا هست مثلا ذخیره پسورد ها در روی دیتا بیس حتما باید Encrypt بشن برای روز مبادا :)

ای برنامه داده رو encrypt می کنه و ذخیره می کنه و برای بازخوانی هم برعکس
من می خوام روش encrypt و decrypt که در ای ن برنامه بکار رفته رو بدست بیارم
من از این کد استفاده کردم ولی جواب نداد

For I = 1 To TextBox1.TextLength
MA = MA + ChrW((Asc(Mid(TextBox1.Text, I, 1)) - 34))
Next
MsgBox(MA)

M.KH-SH
سه شنبه 08 شهریور 1390, 00:33 صبح
دوست من اول برنامه مییاد متن ورودی رو کد میکنه که با همون حلقه ای که در 2پست قبل یک نمونه سادش رو توضیح دادن
حالا برای اینکه بتونی همه حروف رو انجام بدی البته به جز کارکتر های Enter و " باید کد بنویسی و برای کد نویسی هم بهتره از select case درون حلقه استفاده کنی

برای ذخیره کردن تو بانک هم از روش معمولی استفاده کن.

Dim i As Byte
For i = 1 To Len("mohammad")
Select Case Mid("mohammad", i, 1)
Case "m"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "####"
Case "o"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "*##*"
Case "a"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "#**#"
Case "d"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "#)(#"
End Select
Next

حالا برای UnCode کردن میتونی بر عکس اینو بنویسی یعنی :::::

Private Function unhash(ByVal x) As String
Dim str
Dim i As Byte
For i = 1 To Len(x) Step 4
Select Case Mid(x, i, 4)
Case "####"
str = str & "m"
Case "*##*"
str = str & "o"
Case "#**#"
str = str & "a"
Case "#)(#"
str = str & "d"
End Select
Next
Return (str)
End Function

برات این یکی رو با تابع نوشتم که روش کار اصلیشو هم بدونی

bia2joker
سه شنبه 08 شهریور 1390, 00:58 صبح
Max = Len(Text1.Text)
For i = 1 To Max
Text2.Text = Text2.Text & Chr(Asc(Mid(Text1.Text, i, 1)) + 10)
Next i

brownbear
سه شنبه 08 شهریور 1390, 08:35 صبح
Max = Len(Text1.Text)
For i = 1 To Max
Text2.Text = Text2.Text & Chr(Asc(Mid(Text1.Text, i, 1)) + 10)
Next i
دوست عزیز این کد شما اصلا اون حروف را ایجاد نمی کنه

brownbear
سه شنبه 08 شهریور 1390, 08:46 صبح
دوست من اول برنامه مییاد متن ورودی رو کد میکنه که با همون حلقه ای که در 2پست قبل یک نمونه سادش رو توضیح دادن
حالا برای اینکه بتونی همه حروف رو انجام بدی البته به جز کارکتر های Enter و " باید کد بنویسی و برای کد نویسی هم بهتره از select case درون حلقه استفاده کنی

برای ذخیره کردن تو بانک هم از روش معمولی استفاده کن.

Dim i As Byte
For i = 1 To Len("mohammad")
Select Case Mid("mohammad", i, 1)
Case "m"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "####"
Case "o"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "*##*"
Case "a"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "#**#"
Case "d"
TextBox1.Text = TextBox1.Text & "#)(#"
End Select
Next

حالا برای UnCode کردن میتونی بر عکس اینو بنویسی یعنی :::::

Private Function unhash(ByVal x) As String
Dim str
Dim i As Byte
For i = 1 To Len(x) Step 4
Select Case Mid(x, i, 4)
Case "####"
str = str & "m"
Case "*##*"
str = str & "o"
Case "#**#"
str = str & "a"
Case "#)(#"
str = str & "d"
End Select
Next
Return (str)
End Function

برات این یکی رو با تابع نوشتم که روش کار اصلیشو هم بدونی
دوست عزیز من با چهار تا کارکتر سرو کار ندارم من نمی خوام اطلاعات را ENCRYPT یا DECRYPT کنم یه برنامه هست که برای ذخیره اطلاعات رو encrypt می کنه و در بانک ذخیره می کنه من می خوام روش encrypt کردن رو بدست بیارم فعلا فقط این چهار کارکتر رو فهمیدم

Behzad_MCP
سه شنبه 08 شهریور 1390, 16:01 عصر
باسلام ، مثاهایی که دوستان زدند ربطی به Encryption نداره حتی مثالی که خودتون زده بودید هم نداشت بلکه Encode میکرد به کد ASCI که خواندن کد اسکی هم کاری نداره Encryption بر اساس الگوریتمهای بسیار پیچیده دیتا رو به هم میریزه که اصلا نمیشه خوندش پس اگر یک دیتای Encrypt شده دارید و مدل و الگوریتم اونو نمیدونید پس از فکر اینکه اون دیتا رو بتونید بخونید بیایید بیرون

brownbear
سه شنبه 08 شهریور 1390, 18:16 عصر
من می تونم چند تا دیگه از کارکتها را در بیارم این چیزی که شما دارین می گین یعنی نظم دیتا هم به هم می خوره ولی یک از رمزها که می دونم درسته اول و آخرش عدد یک بود که در دیتابیس هم اول و آخر کارکتر S بود

XilizaX
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 01:56 صبح
دوست عزیز اینطوری که نمیشه
شما باید خود برنامه رو حتی اگه کامپايل شده اپلود کني تا ببينيم ميشه کاري کرد يا نه. شايد RE لازم باشه.

M.KH-SH
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 20:03 عصر
من می تونم چند تا دیگه از کارکتها را در بیارم این چیزی که شما دارین می گین یعنی نظم دیتا هم به هم می خوره ولی یک از رمزها که می دونم درسته اول و آخرش عدد یک بود که در دیتابیس هم اول و آخر کارکتر S بود

نمایش داخل بانک پس به صورت تک کارکتری برای هر حرف هستش.
تمامی کد کردن ها و برگرداندن انها فرمول های خاصی داره که بعضی از اونا به سادگی قابل دست یابی هستن.
شما کلا میخوای اون کد هارو بدست بیاری که بانک رو ترجمه کنی بحث جدایی داره ولی اگه میخوای بنویسی از فرمولی که من دادم خیلی راحت میتونی کد مخصوص به خودت رو بسازی که بازکردن اون تقربا مدت زیادی رو نیاز داره.
حالا برای اینکه یک کارکتر تبدیل بشه باید تمامی دکمه های کیبورد رو جابجا کنی مثلا بگی کارکتر 1=s و یا d=9 به این ترتیب میشه که کد مورد نظر رو بدست بیاری.
حالا برای رمز گشایی باید یک تک تک حروف رو جدا گانه ذخیره کنی و کارکتر مورد نظر رو یاد داشت کنی و بعد از اون یک برنامه بونیسی که بیاد هر ورودی کد شده رو که به اون میدی رو برات باز کنه.
این کار برای برنامه های کد شده تک کارکتری خیلی ساده هستش ولی وقتی یک متن 20 کارکتری تبدیل به 80 یا 100 کارکتر میشه دیگه کار خیلی سخت میشه.

باسلام ، مثاهایی که دوستان زدند ربطی به Encryption نداره حتی مثالی که خودتون زده بودید هم نداشت بلکه Encode میکرد به کد ASCI که خواندن کد اسکی هم کاری نداره Encryption بر اساس الگوریتمهای بسیار پیچیده دیتا رو به هم میریزه که اصلا نمیشه خوندش پس اگر یک دیتای Encrypt شده دارید و مدل و الگوریتم اونو نمیدونید پس از فکر اینکه اون دیتا رو بتونید بخونید بیایید بیرون

میشه بیشتر توضیح بدین و بگین کد من کی و کجا asc تبدیل میکنه؟

Behzad_MCP
شنبه 12 شهریور 1390, 11:59 صبح
میشه بیشتر توضیح بدین و بگین کد من کی و کجا asc تبدیل میکنه؟
منظورم با مثال خود BrownBear بود دوست عزیز