PDA

View Full Version : حرفه ای: چند سوال در مورد VB.net

SajjadStr
یک شنبه 06 شهریور 1390, 23:17 عصر
با عرض سلام
سوالاتی در ذهنم است که نمی دانم چیکار باید بکنم از شما عزیزان می خوام کمکم کنید

من قبلا با Sql Server 2000 کار کردم و با VB.net متصلش کردم برنامه نوشتم

اما جدیدا لپ تاپ خریدم روش ویندوز 7 نصب کردم اونم 64 بیت
دیگه Sql Server 2000 اینترپرایس رو لپ تاب کار نمیکرد درست مشکل داشت
کلا تصمیم گرفتم از اس کیو ال 2000 به ورژن های حال حاضر کوچ کنم و این ها رو یاد بگیرم
اما
از چه ورژنی از Sql Server کارکنم که تمامی قابلیت ها را داشته باشد و با ویندوز 7 به خوبی کار کند؟

با توجه به اینکه ویندوزم 64 بیت است آیا باید اسکیو ال 64 بیت نصب کنم و آیا چنین نسخه ای وجود دارد؟
آیا Sql Server 2010 آمده است؟

من برنامه نویس VB.net2008 بودم حالا به نظرتون به VB.net2010 کوچ کنم؟
کدنویسی ها تغییر کرده؟
سخت تر شده یا آسونتر؟
آیا VB.net2008 میتونه پیش نیازی برای نسخه 2010 باشه؟
64 بیت یا 32 بیت؟
آخه ویندوزم 64 بیته
اگه از نسخه 64 بیت استفاده کنم نرم افزار هایی که تولید میکنم فقط رو سیستم عامل های 64 بیت میاد؟

Mani_rf
دوشنبه 07 شهریور 1390, 11:54 صبح
اووووه.... چقدر سوال....
از نسخه 2008 SQL استفاده کن که بله نسخه 64بیت هم داره. نسخه 2010 هم در راه است اما نیومده هنوز.
شما یک را ست سراغ VS2010 بور و نیازی به 2008 نداری، تغییرات عمده ای برای شما که تازه شروع کردی نداره.
بله کد نویسی ها تغییر کرده اما نه اونقدری که نتونی باهاش کنار بیای ، بسیار آسون تر شده اما تا برات جا بی افته یکم سختی داره، البته فقط یکم.
اگر 64 بیت داری بگذار باشه طبیعتا برای 1 برنامه نویس امکانات بهتری داره.
تولید نرم افزار به نسخه ویندوزی که با اون کار میکنی ربطی نداره ، کلا خروجی VS با هر ویندوزی کار میکنه (XP SP2 به بالا) که البته برای ساخت نسخه مخصوص 64Bit امکانات اضافی هم داره که اگر هم استفاده نکنی باز هم برنامه روی نسخه 64Bit اجرا خواهد شد.

نکته آخر اینکه ، طرح چند سوال در یک تاپیک خلاف قوانین سایت هست و قبل از ادامه فعالیت در سایت لطفا قوانین را مطالعه کن که 5دقیقه وقت لازم داره.
موفق باشی