PDA

View Full Version : سوال: ارسال مقدار از یک برنامه به برنامه دیگر

Hirbod2007
سه شنبه 08 شهریور 1390, 19:09 عصر
من exe یک برنامه ویندوزی را دارم که کاربرم باید برای تعداد زیادی فرم اطلاعات مشتریان ،دونه دونه text box ها را پرکند و.... با توجه به اینکه دسترسی به سورس برنامه اصلی ندارم می خوام اطلاعات پرسنل را در یک برنامه دیگر از طریق فایل متنی وارد کنم و کلیه کلیدهایی که توسط کاربر از صفحه کلید فشرده میشود راشبیه سازی و به جای وارد کردن دستی از طریق برنامه من رکورد به رکورد اطلاعات برای اون exe لعنتی فرستاده بشه وحتی با شبیه سازی کلید اینتر رویداد دکمه ثبت اون فرم هم فراخوانی بشه وثبت در دیتابیس هم انجام شود.

FastCode
سه شنبه 08 شهریور 1390, 21:17 عصر
چرا مستقیم از دیتابیس همون برنامه استفاده نمیکنی؟

Hirbod2007
شنبه 12 شهریور 1390, 08:15 صبح
چون دسترسی به جدول اون برنامه را ندارم، اینطوری بگم که فقط یک exe از اون برنامه دارم ودیگر هیچ. تو جستجویی که زدم ظاهرا باید از مسیجینگ در سی شارپ استفاده کنم وهیچ چیزش رو بلد نیستم .ضمنا از اینکه جواب دادید ممنونم.

Felony
شنبه 12 شهریور 1390, 08:26 صبح
در مورد توابع FindWindow , FindWindowEX , SendMessage و PostMessage در MSDN تحقیق کن ؛ قبلا هم چندین بار در موردشون تو همین سایت توضیح دادم و نمونه هایی هم قرار دادم که با جست و جو میتونی پیداشون کنی .

water_lily_2012
شنبه 12 شهریور 1390, 08:58 صبح
من قبلا این کار را در VB6 انجام داده ام. با همین توابعی که دوستمون گفتند هم انجام دادم. اول هندل پنجره را بدست می آوریم بعد هندل TextBox را و با دو تابع دیگر مقدار می فرستادیم.

متاسفانه و بدلیل اینکه چند سال هست که C# کار می کنم برنامه ها قدیمی را پیدا نکردم تا برای شما بفرستم.

Hirbod2007
یک شنبه 13 شهریور 1390, 13:04 عصر
از آقای تاجیک وwater_lily_2012 واقعا تشکر میکنم که جواب دادید اما یه مرجعی میخوام که از صفر تا 100 راهنمائی ام کنه و اگه یه نمونه کد c# بود ممنون میشم چون اکثر کدها vb منم سر در نمیارم چون در سی شارپ مبتدی ام.