PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی در مورد ساخت صفحات و فرمهای نطر سنجی

Hadiir.net
چهارشنبه 09 شهریور 1390, 19:59 عصر
با سلام
من میخوام برای صفحات سایتم یه نطر سنجی مثل وبلاگها ایجاد کنم که در انتهای هر مطلب قرار بگیره.
چندتا سوال برام پیش اومده

1- چطور کلاٌ این فرم ها رو طراحی میکنن؟
2- مثلا من از یه ادیتور جاوا مثل nice edit و یا .... غیره برای ویرایش و مدیریت متن نظر سنجی استفاده میکنم.حالا میخوام بعد از اینکه کاربر دکمه تایید و ارسال رو زد متن به صورت قالب بندی شده باشه اما دیگه ادیتوری توی اون فرم نباشه.(منطورم اینه که همون متن رو بدون ادیتور نشون بدم).
3- چطور نظرات رو پشت سر هم توی صفحه فهرست کنم؟
4- اگه بخوام برای فرم نمایش نظرهای ارسالی یه قالب طراحی کنم چطوری باید عمل کنم.

یه اموزش کامل میشه اگه دوستان لطف کنن
با تشکر

mohsen6500
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 02:10 صبح
سلام دوست عزیز
برای درج نظارت کاربران در دیتا بیس نیاز به یک جدول داری که مثلا نظرات را قبل از تایید در آنجا وارد کنه
و نظرات تایید شده نیز درون جدول دیگری قرار بدی
از کاربر نام ، ایمیل و در صورت نیاز وب سایت ( یا انکه اختیاری باشه ) را به اضفه متن نظر را گرفته و در جول اول درج میکنی
این تا به اینجا
برای اینکه بدونی این نظر مربوط به کدام پست است نیز باید آی دی پست را به همراه آی دی نویسنده (برای دانستن اینکه مربوط به کدام نویسنده است) میگیرید
در نهایت نویسنده مطلب با توجه به آی دی مطلب میتواند بداند که به کدام پست او نظر درج شده است
و با تایید نظر باید آنرا از جدول اول پاک نموده و در جدول دوم بریزید ( البته اول در جدول دوم قرار داده و سپس آنرا از جدول اول پاک میکنید)
درمورد ادیتور که بحث زیاد شده شما با یه سرچ کوچولو میتونید مطالب زیادی را درباره ادیتور بدست بیاورید
ولی خوب ادیتور نسبتا خوب و کمحجم ادیتور tinymce (http://www.tinymce.com/download/download.php) هست که با کلیک بروی اون میتونید جدیدترین نسخه رودانلود کنید
خود نسخه را که دانلود کردید چند مثال برای شما زده که چطور باید از آن استفاده کنید
البته این کاملا سلیقه ای است و تصمیم گیرنده در آخر شما هستید
ادیتور بعد نیز ckeditor (http://ckeditor.com/download) هست که اینم بدک نیست یکمی حجمش زیاده
و خودش یه استایل داره ولی برای تعویضش خیلی اذیته
اما اون tinymce را میتوانید بعنوان یک فیلد متنی مورد استفاده قرار بدید
درمورد سوال قالب بندی که ربطی به ادیتور نداره اون بستگی به خودتون داره
برای نشون دادن نظرات پشت سر هم نیز با توجه به آی دی مطلب میتونید اونارو مرتب کنید
با یک دستور ساده مای اسکول
امید وارم که منظورتون رو درست متوجه شده باشم
سوالی بود درخدمتم
موفق باشید
یاعلی