PDA

View Full Version : دیتابیسم اس کیو ال 2008 چرا نمیتونم بانکم را در مسیر پروژه قرار بدم؟

csharpprogramer88
یک شنبه 13 شهریور 1390, 22:35 عصر
سلام

من میخوام ستاپ بسازم ویندوزم سون vs2008 اس کیو ال سرور 2008 ولی نمیدونم چطور روی سیستم مقصد پروژم را نصب کنم لطفا توضیح بدید مدیران حذف نکنید چون جستجو کردم خودمم یک روش میدونستم که به چند نفر یاد دادم ولی این با مشکلات دیگران فرق داره

توضیحات بیشتر :

روشی که خودم قبلا انجام میدادم :

دیتابیسم را با پسوند mdf,ldf در مسیر پروژه میگذاشتم بعد کانکشن استرینگ را تغییر میدادم و در ستاپ سازی تیک ها مربوط به اس کیو ال را میزدم بدون مشکلی رو سیستم مقصد نصب میشد

حالا vs2008 و اس کیو ال 2008 را نصب کردم و رفتم در مسیر اس کیو ال ( Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA ) و از فایل دیتابیس کپی گرفته و در مسیر پروژه (\bin\Debug که فایل exe اونجاست ) paste کردم ولی ارور زیر را داد ( تصویر شماره 1)

رفتم تو management studio روی دیتابیسم راست کلیک / tasks بعد take off line ارور تصویر یک برطرف شد و تونستم در مسیر پروژه paste کنم

برای گرفتم کانکشن استرینگ جدید رفتم به vs از server express روی دیتا کانکشن راست کلیک و اد کانکشن را زدم change بعد Microsoft sql database file از آنجا brows سپس رفتم به مسیر فایل دیتابیس (bin\Debug) از اونجا فایل را اوپن کردم و روی test connection کلیک کردم ولی ارور زیر را داد ( تصویر شماره 2)

حالا نمیدونم چطور کانکشن استرینگ را بدست بیارم آخه قبلا ویندوز اکس پی و vs2008 اس کیو ال 2005 بدون هیچ مشکلی اینکارا میکردم ولی الان نمیشه

با تشکر

mohamad.alijani
یک شنبه 13 شهریور 1390, 23:09 عصر
اولا که شما سعی کن هر وقت خواستی فایل دیتا بیس رو از مسیر اصلیش کپی کنی از گزینه detach استفاده کن تا اینجور مشکل برنخوری
دوما شما از instance های موجود برای sqlserver نسخه دیگه ای غیر از express رو انتخاب کن شاید حل بشه اگر نشد دوباره پیام بده
و متن ارور رو بذار تا حل بشه

csharpprogramer88
دوشنبه 14 شهریور 1390, 18:42 عصر
اولا که شما سعی کن هر وقت خواستی فایل دیتا بیس رو از مسیر اصلیش کپی کنی از گزینه detach استفاده کن تا اینجور مشکل برنخوری
دوما شما از instance های موجود برای sqlserver نسخه دیگه ای غیر از express رو انتخاب کن شاید حل بشه اگر نشد دوباره پیام بده
و متن ارور رو بذار تا حل بشه

تشکر که جواب دادید
وقتم برای تحویل پروژه کمه لطفا کمک کنید

در این زمینه اطلاع ندارم

با تشکر

mohamad.alijani
دوشنبه 14 شهریور 1390, 23:21 عصر
به نمونه های مختلفی از sqlServer که روی سیستم نصب می شه یک instance گفته میشه
مثلا express .
شما دقیقا می خواهید چه کار کنید؟
مسئله رو یه بار دیگه کامل بگید شاید راه حل دیگه ای داشته باشه
برای یه برنامه می خواهید یه نصب کننده درست کنید و این برنامه هم از sqlserer استفاده می کنه حالا می خواهید کانکشن استرینگ براش پیدا کنید؟
موضوع یه کمی مبهمه اگر بیشتر توضیح بدید شاید حل شه

csharpprogramer88
سه شنبه 15 شهریور 1390, 08:32 صبح
من میخوام برای برنامه ای که نوشتم ستاپ بسازم و بر روی سیستم مشتری نصب کنم ولی با اون روشی که توضیحات کاملش را دادم و قبلا استفاده میکردم الان نمیتونم استفاده کنم

خواهشا یک روش بگید که بتونم ستاپ بسازم و بر روی سیستم مقصد مانند روز قبل بی درد سر نصب بشه .

روش هایی مثل نصب اس کیو ال و اینها به نظرم خوب نیست چون خودم وابسته به نرم افزار میشم

wolf_majid
سه شنبه 15 شهریور 1390, 10:52 صبح
سلام
یا vs 2010 رو نصب کنید که بتونه sql express 2008 رو نصب کنه
و یا از installshield آخرین ورژن استفاده کنید

csharpprogramer88
سه شنبه 15 شهریور 1390, 11:32 صبح
سلام
یا vs 2010 رو نصب کنید که بتونه sql express 2008 رو نصب کنه
و یا از installshield آخرین ورژن استفاده کنید

بعد نصب 2010 باید بانکم را اتچ کنم ؟ با اینکار مشکل نصب حل میشه؟
یه توضیح مختصر از installshield بدید آیا راحت میتونم ستاپ کنم و رو سیستم مقصد نصب کنم ؟ آیا باید مثل قبل بانکم را در مسیر فایل اجرایی پروژه (bin/debud ) قرار بدم ؟

دقیقا کدام ورژن باید نصب کنم آیا لینکی دارید واسه دانلود؟
اگر ممکنه یه آموزش یا منبع معرفی کنید تا سریعتر بتونم ستاپ بسازم

wolf_majid
سه شنبه 15 شهریور 1390, 11:54 صبح
دوباره سلام
بله باید بانک رو اتچ کنید و تو قسمت properties پروژتون و تب publish و دکمه Prerequisites تیک sql 2008 express و windows installer 4.5 رو بزنید

اینم روش ساخت setup با vs که از همین سایت گرفتم و لی متاسفانه تاپیکش یادم نیست

http://www.4shared.com/file/lizIpiQ4/setupinVS2008.html

اینم آموزش ساخت setup با installshield که البته یک کم قدیمی است ( شما آخرین ورژن نرم افزار را دانلود کنید )
http://www.4shared.com/file/2aViMTto/Learning-installshield_wwwvata.html

csharpprogramer88
سه شنبه 15 شهریور 1390, 12:01 عصر
دوباره سلام
بله باید بانک رو اتچ کنید و تو قسمت properties پروژتون و تب publish و دکمه Prerequisites تیک sql 2008 express و windows installer 4.5 رو بزنید

http://www.4shared.com/file/2aViMTto/Learning-installshield_wwwvata.html

قسسمت properties? تو 2010؟ بانکم را در مسیر فایل exe قرار بدم ؟

wolf_majid
سه شنبه 15 شهریور 1390, 12:09 عصر
اگه از sql 2008 استفاده کردید , بله توی vs 2010

csharpprogramer88
سه شنبه 15 شهریور 1390, 12:25 عصر
اگه از sql 2008 استفاده کردید , بله توی vs 2010

فکر کنم بانک رو اتچ کنید خودش در مسیر درست قرارش میده . حالا برای احتیاط توی مسیر فایل اجرایی هم کپی کنید :D

دوباره مشکل خودمو میگم :
فقط میخوام برنامه ای که تو vs2088 نوشتم و بانکش sql2008 هست را بر روی سیتم مقصد نصب کنم حالا این روشی که شما گفتید جواب میده؟؟ آخه باید کانکشن استرینگ را هم تغیر بدم

شما خودت برای ستاپ سازی از چی استفاده میکنی ؟

wolf_majid
سه شنبه 15 شهریور 1390, 12:41 عصر
شما vs 2010 رو نصب کنید و برنامتون را با اون باز کنید و بعدش طبق آموزش عمل کنید
برای من جواب داد

csharpprogramer88
سه شنبه 15 شهریور 1390, 12:49 عصر
شما vs 2010 رو نصب کنید و برنامتون را با اون باز کنید و بعدش طبق آموزش عمل کنید
برای من جواب داد

بعنوان آخرین سوال تا قبل vs2010 شما برای دینابیس اون تو مسیر bin/debug قرار میدید؟

wolf_majid
سه شنبه 15 شهریور 1390, 12:55 عصر
تا قبل از اون من برنامه ای غیر از برنامه های دانشگاهی ننوشته بودم که اونم نیاز به sql express نداشت

ببینید تا جاییکه من فهمیدم بستگی به کانکشن استرینگ داره مثلا" در کانکشن استرینگ زیر حتما" فایل بانک باید پیش فایل اجرایی برنامه باشه
"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Hesabdari.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

wolf_majid
سه شنبه 15 شهریور 1390, 15:17 عصر
معذرت میخوام دوست عزیز
اگر از کانکشن استرینگی مثل بالا استفاده می کنید نیازی به اتچ کردن دیتابیس در vs هم نیست ( البته طبق تست من )

البته من همیشه اتچ می کردم :D

computer _ student
سه شنبه 15 شهریور 1390, 19:27 عصر
سلام
دوستان برنامه نويس سايت كه حسابي بهتون كمك كردن
اگه با اطلاعات كمي كه دارم بتونم كمك كنم خوشحال ميشم!
شما هنگام ايجاد يك كانكشن جديد گزينه Microsoft sql server database file را انتخاب كرديد!!!؟ تا جايي كه من ميدونم اين گزينه را زماني انتخاب ميكنيم كه بخواهيم بانك را از طريق خود vs ايجاد كنيم. شما كه بانك را با نرم افزار sql server 2008 ايجاد كرديد بايد گزينه Microsoft sql server را انتخاب كنيد.
شما كلا بانكتون را نمي تونيد attach كنيد يا با ساخت setup مشكل داريد؟
من هم بانكم را در مسير فايل اجرايي برنامه قرار دادم و الان هيچ مشكلي ندارم. البته هنوز پروژم را exe نكردم
من قبلا كانكشن استرينگ را با بانكي كه روي يكي از درايو هاي هارد قرار داشت ساخته بودم و برنامه نويسي را شروع كردم در اواسط كار بانكم را به پوشه debug انتقال دادم و كانكشن استرينگي را كه در كد هاي برنامه ام موجود بود، يك تغيير جزئي دادم يعني عبارت application.startuppath را بهش اضافه كردم.
اگه مشكلتون حل نشد مي تونيد اين راه را امتحان كنيد. يعني مثل من اول بانكتون را در مسير ديگه اي قرار بديد بعد از ايجاد كانكشن استنرينگ مسير بانك را تغيير داده(به پوشه debug)و سپس به طور دستي خودتون كانكشن استرينگ را تغيير بديد.

computer _ student
سه شنبه 15 شهریور 1390, 19:30 عصر
البته همين طور كه آقاي مجيد گفتن من هم حدس ميزنم كه اصلا احتياجي به اتچ كردن نباشه و خودتون به طور دستي بتونيد كانكشن استرينگ را بنويسيد
درست ميگم؟

csharpprogramer88
سه شنبه 15 شهریور 1390, 21:33 عصر
سلام
شما هنگام ايجاد يك كانكشن جديد گزينه Microsoft sql server database file را انتخاب كرديد!!!؟ تا جايي كه من ميدونم اين گزينه را زماني انتخاب ميكنيم كه بخواهيم بانك را از طريق خود vs ايجاد كنيم. شما كه بانك را با نرم افزار sql server 2008 ايجاد كرديد بايد گزينه Microsoft sql server را انتخاب كنيد.

لطفا بیشتر توضیح بدید

csharpprogramer88
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 17:20 عصر
بجز نصب 2010 هیچ روش دیگری وجود ندارد؟