PDA

View Full Version : سوال: تابع mail

it_yashar
سه شنبه 15 شهریور 1390, 17:25 عصر
سلام دوستان
من یه سیستم دارم که توش Windows Xp sp2 نصبه یه IP valid هم دارم.
من می خوام از این سیستم به عنوان یه Host استفاده کنم
کد هام هم به زبان PHP یه

حالا سوال من اینه که تابع mail تو این سیستم کار میکنه ؟؟؟ یا باید Windows server نصب کنم؟؟؟

salahshor
سه شنبه 15 شهریور 1390, 19:18 عصر
سلام
اگه میخواین کدهاتون رو اجرا کنید
نیازی نیست که win server نصب کنید
میتونید با نرم افزار های موجود مثل easyphp یا usbwebserver یه host داشته باشید.
موفق باشید !

armsoftpc
سه شنبه 15 شهریور 1390, 21:11 عصر
به نام خدا
با سلام
اگه کسی میدونه چه جوری توی لوکال با php نامه ارسال کرد، بگه! منظور من استفاده از تابع میل و تنظیماتش نیست! بلکه من کد رو نوشتم این کد توی لوکال نامه ارسال نمی کنه ، اما اگر در هاست آپلودش کنم نامه رو ارسال می کنه!
چگونه باید در لوکال نامه ارسال کرد.

$exclusive$
سه شنبه 15 شهریور 1390, 22:27 عصر
در این مطلب در اصل میخوایم سیستم ارسال ایمیل XAMPP رو به SMTP وصل کنیم .
آیا میدانید SMTP چیست ؟
SMTP مخفف SIMPLE MAIL TRANSFER PROTOCOL است که پروتکل ساده و در عین حال مهم و اساسی برای انتقال ایمیل است . این اصطلاح از آن رو به کار میرود که نسبت به سایر پروتکل های ایمیل قبلی بسیار ساده عمل میکند . SMTP فقط به نام کاربری و دامنه نیاز دارد تا مستقیم پیغام را به سمت گیرنده مسیریابی کند SMTP یک پروتکل ارسال است و برای دریافت مناسب نیست به همین دلیل برای دریافت مناسب نیست به همین دلیل برای دریافت ایمیل به جای SMTP از پروتکل های دریافت ایمیل مثل IMAP و POP3 استفاده میشود .

منبع: سایت ملی رشد

ابتدا یک ایمیل در Gmail (http://gmail.com/) بسازید .
فایل sendmail\sendmail.ini که در محل نصب XAMPP هست را باز کنید ، در صورتی که وجود نداشت هم خودتان بسازید ، حالا کد زیر رو به جای محتویات درون آن قرار دهید :

defaults account Gmail tls on tls_certcheck off host smtp.gmail.com from آدرس ایمیل auth on user آدرس ایمیل password پسورد ایمیل

account default : Gmail

برای مثال : defaults account Gmail tls on tls_certcheck off host smtp.gmail.com from test.mail.server@gmail.com auth on user test.mail.server@gmail.com password 12345678 account default : Gmail

توجه : در جلوه کلمه from اگر ایمیل دیگری را وارد کنید ، فقط در صورتی که در تنظیمات ایمیل قسمت Send mail as آن ایمیل را اضافه و تایید کرده باشید ، هنگام ارسال از آدرس آن ایمیل استفاده می شود .
حالا باید در فایل php\php.ini دنبال sendmail_path بگردید و # که قبل از آن هست رو حذف کنید .

sendmail_path = "C:\xampp\sendmail\sendmail.exe -t"

به همین سادگی !

armsoftpc
سه شنبه 15 شهریور 1390, 22:34 عصر
به نام خدا
با سلام
دستتون درد نکنه!
اما ای کاش با ومپ آموزش میدادید.

$exclusive$
سه شنبه 15 شهریور 1390, 22:49 عصر
خواهش میکنم ! :چشمک:
برای استفاده از ومپ باید از میل سرورهای اکسترنال استفاده کنید.