PDA

View Full Version : یک مشکل مسخره

hasandrw
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 08:34 صبح
سلام دوستان
در حالت معمول اگه یک فرم را به عنوان فرم اصلی برنامه در نظر بگیریم موقع اجرای برنامه همه ی فرم ها باید روی فرم اصلی قرار بگیرند و با کلیک بر روی فرم اصلی بقیه فرم های روی فرم اصلی قرار گیرند نه پشت اون.
ولی من یک برنامه را نوشتم حالا متوجه شدم که هنگام اجرای برنامه وقتی یک فرم را باز می کنم روی فرم اصلی برنامه قرار می گیره،ولی با کلیک بر روی فرم اصلی اون فرم که باز بود پشت فرم اصلی قرار می گیره؟
آیا تا بحال چنین مشکل مسخره ای برای دوستان پیش اومده؟
به نظر شما کار از کجا می لنگه؟

pop123
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 09:06 صبح
دلفی اشتباه نمیکنه .. ممکنه شما یه اشتباهی انجام دادید که خودش رو داره اینجا نشون می ده یک بار دیگه کد هاتون رو چک کنید واز منوی Project گزینه Options.. ترتیب فرم هاتون رو درست کنید

BORHAN TEC
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 10:07 صبح
در حالت معمول اگه یک فرم را به عنوان فرم اصلی برنامه در نظر بگیریم موقع اجرای برنامه همه ی فرم ها باید روی فرم اصلی قرار بگیرند و با کلیک بر روی فرم اصلی بقیه فرم های روی فرم اصلی قرار گیرند نه پشت اون.
ولی من یک برنامه را نوشتم حالا متوجه شدم که هنگام اجرای برنامه وقتی یک فرم را باز می کنم روی فرم اصلی برنامه قرار می گیره،ولی با کلیک بر روی فرم اصلی اون فرم که باز بود پشت فرم اصلی قرار می گیره؟
آیا تا بحال چنین مشکل مسخره ای برای دوستان پیش اومده؟
به نظر شما کار از کجا می لنگه؟
آیا در یک پروژه جدید که هیچ جای آنرا تغییر نداده اید نیز این مشکل را دارید؟
در ضمن از کدام نسخه دلفی استفاده می کنید؟
لطفاً از پنجره About دلفی یک عکس تهیه کنید و آنرا در همینجا قرار دهید.

hasandrw
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 11:20 صبح
نه در پروژه جدید چنین مشکلی ندارم .
از دلفی 2010 استفاده می کنم .
74985

Felony
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 11:39 صبح
از منوی Project گزینه View Source رو کلیک کنید ، متد MainFormOnTaskbar شئ Application رو با True مقدار دهی کنید :

Application.MainFormOnTaskbar := True;