PDA

View Full Version : استفاده از nusoap آري يا خير؟

parselearn
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 13:12 عصر
با سلام
من در اسكريپتي كه نوشتم براي كار با وبسرويس از nusoap استفاده كردم. حالا اگر برروي هاستي soap نصب باشه. مشكلي بوجود مياره يا نه؟
ميشه اصلا وضعيت لود soap رو چك نكرد؟

Unique
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 23:47 عصر
نه nusoap مشکلی نداره ! فقط یادت باشه از php 5 به بعد خود php یک کلاس با نام کلاس nusoap قدیمی داره ! اگه از اون استفاده کنی خطا بهت میده.
از کتابخونه جدید Nusoap استفاده کن !

در مورد soap هم میتونی توی phpinfo چک کنی ! باید extension های soap و libxml نصب باشن !

idocsidocs
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 00:28 صبح
دوستان soapچی هست و چه کارهایی رو می شه باهاش انجام داد؟

parselearn
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 08:36 صبح
نه nusoap مشکلی نداره ! فقط یادت باشه از php 5 به بعد خود php یک کلاس با نام کلاس nusoap قدیمی داره ! اگه از اون استفاده کنی خطا بهت میده.
از کتابخونه جدید Nusoap استفاده کن !

در مورد soap هم میتونی توی phpinfo چک کنی ! باید extension های soap و libxml نصب باشن !

ممنون از پاسختون
nusoap كه در php5 هست. اين چي مشكلي درست نميكنه؟
در مورد soap. من اصلا نميخوام باهاش كار كنم. ميشه؟
كار نكردن با nusoap باعث سنگيني كار نميشه؟

شكل فراخواني هم اين طوري:

$soap = new nusoap_client($pwsdl,"wsdl");

دوستان soapچی هست و چه کارهایی رو می شه باهاش انجام داد؟

تجربه شخصي:
با soap ميشه وبسرويسي ايجاد كرد براي كارهايي كه نياز نيست كاربر (و مدير سايت) به سايت اصلي مراجعه كنه
در بانكها، سرويسهاي پستي و ... استفاده ميشه
با soap ميتونيد خودتون هم يك وبسرويس ايجاد كنيد. اين خيلي جالبه :لبخندساده:
من براي مجوز دادن به كاربرهام ميخوام از soap استفاده كنم. حالا مطمئن نيستم. ممكنه در بعضي از هاستها محدوديت باشه!

اطلاعات بيشتر .... (http://www.google.com/search?q=soap+%DA%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

Unique
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 22:38 عصر
nusoap كه در php5 هست. اين چي مشكلي درست نميكنه؟

دقیقا مطمئن نیستم soap که در php5 هستش همون nusoap باشه !
راستش من با soap service بانک های خودمون که کار میکردم soap خود php بهم جواب نداد ! زمان call کردن یک مقدار عجیب بر میگردونه که پشتیبانی خودشون هم نمیدونه چیکار باید کرد بهت میگن با nusoap کار کنین !

كار نكردن با nusoap باعث سنگيني كار نميشه؟
من خودم همیشه با nusoap کار کردم ، هم Server و هم Client ، هیچ مشکلی نداره ! یا حداقل من به مشکلی برخورد نکردم !