PDA

View Full Version : ذخیره ی اطلاعاتی که برنامه به آنها نیاز دارد

vbapr2005
جمعه 22 مهر 1384, 17:15 عصر
شما چجوری اطلاعات برنامه تون رو موقع خارج شدن برنامه ذخیره می کنید تا دوباره موقع لود شدن فرم اصلی(یا Sub Main) اونا رو بگیرین؟
مثلا اطلاعاتی رو می گم از قبیل:
این که فرم اصلی در هنگام بسته شدن Maximized شده یا نه
یا اینکه چه رنگی به صورت سفارشی آخرین بار به وسیله ی کاربر استفاده شد
یا 3 تا فایلی که کاربر اونا رو اجرا کرده بود یا..........

بدون شک یه روش استفاده از SaveSetting و GetSetting هستش که اون بدون شک مشکلاتی داره
روش دیگه وارد کردن اطلاعات تو یه Database هست
یه روش دیگه ای که من دیدم (و اصلا هم نفهمیدم چجوری بود)، وارد کردن اطلاعات تو یه فایل XML بود.

شما برای برنامه تون از چه روشی استفاده می کنید؟

بچه ها اینو جواب دادین یا ندادین برای من مهم نیست، فقط خواهش می کنم به این سوالم جواب بدین چون برام حیاتیه:http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=30388

از همه تون متشکرم :چشمک:

Hamedm
جمعه 22 مهر 1384, 19:37 عصر
سلام

یه روش دیگه ای که من دیدم (و اصلا هم نفهمیدم چجوری بود)، وارد کردن اطلاعات تو یه فایل XML بود.

بهترین روش است(البته بنظر من).

در پناه حق موفق باشد و پرتوان

vbapr2005
جمعه 22 مهر 1384, 20:04 عصر
خب، نظر بقیه چیه؟
من هیچ اطلاعاتی راجع به XML ندارم و راستشو هم بخواید اصلا نمیدونستم با اون هم میشه این کار ها رو انجام داد.
اگه میشه یکی راجع به این روش هم یه توضیحی بده

مطهر
شنبه 23 مهر 1384, 04:50 صبح
این روش یه اشکال دارد!(به نظر من) اگر شخصی فایل XML را با Notepad باز کند و دستکاری کند برنامه قادر به اجرا شدن نیست. نظر شما چیست؟؟

Behrouz_Rad
شنبه 23 مهر 1384, 07:59 صبح
مشاهده اطلاعات ذخیره شده در فایل هایی که حاوی تنظیماتی برنامه شما هستند، اصلا ارزش این رو نداره که شما بخواید به امنیت این مسئله فکر کنید.
تنظیمات را در یک فایل ini ذخیره کنید و در نهایت اگر مقداری وجود نداشت یا به مقدار نامتناسبی تغییر داده شده بود، مقدار پیش فرض را از داخل برنامه load کرده و در عین حال در فایل تنظیمات ذخیره کنید.
موفق باشید.

habedijoo
شنبه 23 مهر 1384, 09:10 صبح
سلام
نظر من اینه که :
میشه اطلاعات رو رمزگزاری کرد و توی فایل ini قرار داد . ( واسه رمزگزاری از الگوریتمهایی استفاده شود که کلید میگیرند ) موقع باز کردن فایل ini ابتدا با کلید رمزگزاری شده چک می کنیم که فایل ini تغییر کرده یا خیر . اگر بدون تغییر بود که استفاده می کنیم و الا از تنظیمات پیش فرض استفاده می کنیم .

vbapr2005
شنبه 23 مهر 1384, 10:24 صبح
من هم با نظر آقای راد و habedijoo موافقم
خب حالا کهبه احتمال 100% ! این بهترین روشه میشه لطفا یه کم راجع بهش توضیح بدین؟

habedijoo
شنبه 23 مهر 1384, 15:49 عصر
سلام به همه

بعضی از الگوریتمهای فشرده سازی هستند که در هنگام عمل کدینگ یه کلمه کلیدی میگیرند . هنگام دیکد کردن فایل رمزگزاری شده ، ابتدا لگوریتم فایل مورد نظر را با کلمه کلیدی که شما می دهید چک می کند تا تست کند که فایل دستخوش تغییرات شده است یا خیر . چنانچه فایل مود نظر تغییر پیدا کرده باشد میشه متوجه شد . وقتی که فایل را بطور کامل توی برنامتون باز کردید ، یعنی اینکه دستکاری نشده اند . بعد با خیال راحت می تونید از اطلاعاتتون استفاده کنید .

مطهر
شنبه 23 مهر 1384, 15:57 عصر
اصلا منظورم رمز نگاری و امنیت نبود . ببنید شما اگر یه فایل کانفیگ را تغییر دهید مثلا یک خط آن را پاک کنید برنامه هنگام لود شدن پیغام خطا میده

Farhad.B.S
شنبه 23 مهر 1384, 19:39 عصر
اصول کار اینه که درصورت برخورد با خطاهایی از این دست با یک پیام کاربر رو از صدمه دیدن فایل تنظیمات با خبر کنی و ازش بخوای برنامه رو دوباره نصب کنه.
راه دیگه هم استفاه از اطلاعات پیش فرض در این مواقع است.

vbapr2005
شنبه 23 مهر 1384, 22:39 عصر
Farhad.B.S گفته بود:
اصول کار اینه که درصورت برخورد با خطاهایی از این دست با یک پیام کاربر رو از صدمه دیدن فایل تنظیمات با خبر کنی و ازش بخوای برنامه رو دوباره نصب کنه.
راه دیگه هم استفاه از اطلاعات پیش فرض در این مواقع است.

ره سوم هم اینه که این دوتا کار رو با هم بکنیم :لبخند:

حالا اگه میشه یه توضیحی راجع به اون روش XML بدین

ممنون :چشمک:

hadi2345
یک شنبه 24 مهر 1384, 21:05 عصر
با سلام .
آقای محمدی اگه ممکنه یه Sample در مورد استفاده از فایلهای xml برای این مورد بذارید . ممنون .
موفق باشید .