PDA

View Full Version : تفاوت ایجاد دیتابیس در server explorer vb 2010 با SQL Server Management Studio

sh2007
جمعه 18 شهریور 1390, 22:38 عصر
دوستان سلام
من می خواستم بدونم که من توی وی بی 2010 توی قسمت سرور اکسپلور یک دیتابیس از نوع اکسپرس ایجاد کردم اما بعدا متوجه شدم که ماکروسافت برای دیتابیس های اکسپرس SQL Server Management Studio گذاشته که توی اون می شه بصورت بیسیک کارها رو انجام داد اما حالا چند سوال ذهن منو مشغول کرده
1- چه فرقی بین ایجاد دیتابیس بین این دوتا هست ؟
2-در صورت ایجاد دیتابیس توی SQL Server Management Studio برای ستاپ سازی آیا نیازی به نصب SQL Server Management Studio توی کامپیوتر کاربر هست یا نه؟
3- اگر من تووی محیط سرور اکسپلور دیتابیس اکسپرس ایجاد کردن تفاوت کانکشنهای اتصال به دیتابیس در SQL Server Management Studio با دیتابیس ایجاد شده در سرور اکسپلورر خود محیط وی بی 2010 چیه ؟

ممنون از توجهتون

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 20 شهریور 1390, 22:36 عصر
1- چه فرقی بین ایجاد دیتابیس بین این دوتا هست ؟
از نظر ایجاد و دیتابیس ایجاد شده فرقی با هم ندارند ولی از نظر امکانات و قابلیت های مدیریتی و کاربری تفاوتهای زیادی دارند ، Express برای دیتابیس های لوکال ، کم حجم و دارای پردازش پایین مورد استفاده قرار میگیره.

2-در صورت ایجاد دیتابیس توی SQL Server Management Studio برای ستاپ سازی آیا نیازی به نصب SQL Server Management Studio توی کامپیوتر کاربر هست یا نه؟
در کل فرقی نمیکنه کدوم یکی (Express یا SQL Server) رو نصب کنید ، امکانات مورد نیاز شما تعیین کننده است کدوم رو نصب کنید.

3- اگر من تووی محیط سرور اکسپلور دیتابیس اکسپرس ایجاد کردن تفاوت کانکشنهای اتصال به دیتابیس در SQL Server Management Studio با دیتابیس ایجاد شده در سرور اکسپلورر خود محیط وی بی 2010 چیه ؟
دو نمونه کانکشن استرینگ ساده میذارم خودتون تفاوت هاش رو بیرون بکشید
SQL Server
Data Source=.;Initial Catalog=master;Integrated Security=True
Express
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\XXX.mdf;integrated security=true;User Instance=True