PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از دیتا بیس بدون رفریش کردن صفحه بوسیله javascript

khadem1386
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 23:15 عصر
با سلام

سیتم های جدید حدود 5 سالی است که در اینترنت دیده می شود که اطلاعات جدید داخل صفحه بنمایش در می آورند بدون آنکه کل صفحه برود و برگرد.

مثلا یاهو دکمه ریفریش دارد یا خود هر چند ثانه یک بار خودش را ریفریش می کند و لی این ریفریش فقط مربوط به اطلاعات داخل صفحه است و کل صفحه ریفریش نمی شود.

یا مثلا توی یاهو وقتی که لیست را نمایش می دهد فقط حدود 50 تای اول را نمایش می دهد و وقتی که لیست را بالا می کشید شروع می کند بقیه لیست inbox را نشان دادن.یعنی می رود از دیتابیس بقیه لیست را مطالعه می کند.

1-به چه روشی در قسمت کلاینت می توان به دیتابیس دست رسی داشته باشیم ؟
2-چگونه می توان بدون اینکه از page ی به page دیگر برویم ، اطلاعات جدید را نمایش داد؟
3-یا مثالا تایمری گذاشت که هر 50 ثانیه یک بار لیست ما را در دیتابیس بررسی کند؟ و در سمت کلاینت نمایش دهد؟
4-آیا سوال من جواب ساده و کاربردی دارد؟

5- آیا اینها که می گویم مربوط به آجکس است>؟
6- آیا آجاکس می تواند با asp کلاسیک و باستانی کار کند؟
7-آیا بقیر از آجاکس می توان از جاواسکریپت استفاده کرد.
8-آیا می توانید به من کمی کد سمپل نشان دهید؟

majidas2006
جمعه 25 شهریور 1390, 01:49 صبح
printf("hi");

Reza1607
جمعه 25 شهریور 1390, 10:03 صبح
1_شما مي تونيد با فراخواني يك تابع كه كارش پردازش اطلاعات هست(البته اين تابع در يك فايل هست كه اصطلاحا فكر كنم بهش فايل سرور ميكن) به صورت ajax‏ به ديتابيس دسترسي داشته باشين
2‏_اين هم با استفاده از ajax ‎امكان پزيره
3‏_شما مي تونيد با استفاده از setTimeIntervalيك تايمر ايجاد كنيد و تابعي كه كارش ارسال اطلاعات به فايل سرور اين كار را انجام بديد
4‏_بله استفاده ازajax
5‏_بله
6‏_بله
7‏_ميشه و دراصل ajax‏ هم با جاوااسكريپت ايجاد شده ولي كارتون رو بيشتر ميكنه
شما مي تونيد از كتابخانه jquery‏ استفاده كنيد كه چند تابع براي اينكار داره مثل load,post,get,ajax
8‏_من الان نمي تونم نمونه بذارم ولي سرچ كنيد زياد پيدا ميشه