PDA

View Full Version : مشکل در کانکشن استرینگ برای تهیه پشتیبان

sh2007
جمعه 25 شهریور 1390, 19:50 عصر
دوستان سلام
من برای برنامه ام از این کانکشن استرینگ استفاده می کنم

Data Source=.\sqlexpress;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Db.mdf;Integrated Security=True

حالا اونطور که من استنباط کرده ام با این کانکشن استرینگ نیازی به نصب محیط منجمنت SQL Server Management Studio برای کاربر نیست و نرم افزار براحتی برای کاربر جواب می ده که بتونه ثبت و ضبط اطلاعات ر و انجام بده اما مشکل من از اینجا شروع شد که برای نرم افزاری که طراحی کردم باید تهیه پشتیبان بنویسم

BACKUP DATABASE DB TO DISK ='" & StrPath & "' WITH NOFORMAT, NOINIT, NAME = 'x', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD, STATS = 10"

اما این کد جواب نمی دهد در صورتی که اگه همین دیتابیس توی محیط SQL Server Management Studio طراحی شده باشد تهیه پشتیبان راحت جواب می دهد
حالا سوال من از دوستان اینه که اگه من کانشکن استرینگم رو به

Data Source=.\sqlexpress;Initial Catalog=Db;Integrated Security=True

تغییر بدم پس محیط منجمنت رو باید برای کاربر نصب کنم
تقریبا توی این قسمت گیچ می زنم :اشتباه: کسی از دوستان نیست توضیحی بده و منو راهنمائی کنه چیکار کنم
ممنون

f_pakzad
جمعه 25 شهریور 1390, 20:54 عصر
میتوانید کانشن استرینگ مورد نیاز برای بکاپ و ری استور را با بقیه کارها جدا در نظر بگیرید. بدون اینکه management نصب شود و فقط با نصب sqlexpress . من از همین دو تا کانکشنی که نشوتید استفاده میکنم و مشکل ندارم.
یعنی کانکشن اول برای کارهای درج و ذخیره و حذف
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\test.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

برای بکاپ هم به این صورت:
کوئری

string query = "BACKUP DATABASE [" + dbname + "] TO DISK =N'" + path + "'" +

" WITH Checksum,CONTINUE_AFTER_ERROR ,FORMAT, INIT, NAME = N'accounting-Full Database Backup', SKIP,NOREWIND, NOUNLOAD, STATS = 10";

و کانکشن
"Data Source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

sh2007
شنبه 26 شهریور 1390, 19:02 عصر
میتوانید کانشن استرینگ مورد نیاز برای بکاپ و ری استور را با بقیه کارها جدا در نظر بگیرید. بدون اینکه management نصب شود و فقط با نصب sqlexpress . من از همین دو تا کانکشنی که نشوتید استفاده میکنم و مشکل ندارم.
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\test.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

کوئری

" WITH Checksum,CONTINUE_AFTER_ERROR ,FORMAT, INIT, NAME = N'accounting-Full Database Backup', SKIP,NOREWIND, NOUNLOAD, STATS = 10";

و کانکشن
"Data Source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

دوست من از لطف شما سپساسگذارم این کانکشن رو که گفتی خطا می دهد خطای اتصال به سرور
Cannot open user default database. Login failed.
Login failed for user 'Sh-PC\Sh'.

چطور باید اونو حل کنم
راستی این کد بکاپ بهم ریخته است
ممنون

f_pakzad
شنبه 26 شهریور 1390, 22:17 عصر
کانکشن اول خطا میدهد یا دومی؟
کوئری بکاپ

sh2007
یک شنبه 27 شهریور 1390, 18:34 عصر
کانکشن اول خطا میدهد یا دومی؟
کوئری بکاپ

دوستان خیلی جالبه من تا ;User Instance=True رو می ذارم این خطا رو می ده
Cannot open user default database. Login failed.
Login failed for user 'Sh-PC\Sh'.
اما وقتی User Instance=True رو بر می دارم به پایگاه داده وصل می شه دلیلش چیه
راستی اگه براتون مقدوره همین بازیابی و رستور رو بصورت یک پروژه کوچیک بذارید اینجا ممنون می شم

f_pakzad
یک شنبه 27 شهریور 1390, 19:06 عصر
مطمئنید که از sqlexpress استقاده میکنید و دیتابیسی که استفاده میکنید همراه با برنامه است؟منظورم اینه که این دیتابیس را در management studio اتچ نکردید؟
این لینک را ببینید (http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqlgetstarted/thread/45700f5c-59ba-41cd-ac59-46873f26845a/)

در مورد مثال هم که خواستید در همین سایت زیاد هست

sh2007
یک شنبه 27 شهریور 1390, 21:08 عصر
آره اکسپرسه قبل از پشتیبان نوشتن روی سیستم یوزر نصب کردم و دارن کار می کنن اما حالا توی پشتیبان و رستور مشکل دارم دیتابیس توی منجمنت هم اتج نکردم

alirezamli
سه شنبه 29 شهریور 1390, 18:51 عصر

کوئری

و کانکشن

با سلام
من هم از روش شما استفاده کردم .پشتیبان گیری به درستی انجام میشه ولی در انتها این خطا نشون داده میشه لطفاً راهنمایی کنید
متن خطا :
Invalid column name 'is_compressed'.
Invalid column name 'compressed_backup_size'.
Could not insert a backup or restore history/detail record in the msdb database. This may indicate a problem with the msdb database. The backup/restore operation was still successful.
12 percent processed.
22 percent processed.
32 percent processed.
42 percent processed.
52 percent processed.
62 percent processed.
72 percent processed.
82 percent processed.
92 percent processed.
Processed 320 pages for database 'E:\ARCHIVE\DABIRKHANEH\DABIRKHANEH\BIN\DEBUG\ARCH IVE.MDF', file 'Baygani' on file 1.
100 percent processed.
Processed 1 pages for database 'E:\ARCHIVE\DABIRKHANEH\DABIRKHANEH\BIN\DEBUG\ARCH IVE.MDF', file 'Baygani_log' on file 1.
BACKUP DATABASE successfully processed 321 pages in 0.152 seconds (16.498 MB/sec).

f_pakzad
سه شنبه 29 شهریور 1390, 20:09 عصر
علت بروز خطا را نمیدانم. اما در این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?236736-%DA%86%D9%87-%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-Add-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87(SQlExpress)-%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D9%BE-(Backup)-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%9F) در پست شماره 3 خطای مشابه برنامه شما مشاهده شده.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 10:22 صبح
سلام.
برای رفع این خطا به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?305894-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%DB%8C-Invalid-column-name-is_compressed-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C) مراجعه کنید.