PDA

View Full Version : ارسال چند رکورد به صورت همزمان به دیتابیس

Ishtar_4552
یک شنبه 27 شهریور 1390, 00:02 صبح
با سلام به دوستان
من در برنامه وب سایتم یک صفحه دارم که لازمه یکسری اطلاعات را همزمان در جدول ثبت کند به این صورت که با هربار زدن دکمه ثبت توسط کاربر به طور همزمان بتونه 30 رکورد را ثبت کند.
در صفحه سایتم من ابتدا یک مخاطب رو از لیست انتخاب میکنم و برای اون یک مخاطب، معادل 30 روز کاری زمان و تاریخ و همینطور پیام مطابق با آن زمان را وارد می کنم .
حالا من نیاز دارم که فقط یک آیدی مخاطب رو به همراه 30 تا اطلاعات متفاوتی که برای اون آیدی دارم همزمان در جدولم درج کنم ، یعنی برای یک آیدی 30 تا رکورد ثبت کنم.
من در نحوه ارسال این 30 رکورد و دریافت اون ها در یک پروسیجر و نحوه ثبت توی جدولم ایراد دارم ، راهی که به نظرم رسید اینه که آیدی مخاطب به همراه یک لیستی که شامل زمان و پیام مربوط به اون زمان هست همزمان به دیتا بیس ارسال بشن و در اونجا دریک پروسیجر با استفاده از یک حلقه وایل که 30 مرتبه تکرار میشه، 30 تا رکورد به همراه آیدی مخاطب ثبت شوند..
جدول من و اطلاعات هم باید در نهایت به صورت زیر ثبت بشن ، من ثبت یک مخاطب رو مشخص کردم و این کار با هر بار ثبت، برای هر مخاطب باید تکرار بشه.

Scheduleنام جدول
پیام زمان آیدی مخاطب آیدی
--------------------------------------------------------

Id contact-id time message

پیام 1 20:30 1 1

پیام 2 2:40 1 2

پیام 3 1:50 1 3

پیام 4 7:20 1 4

. . . .

. . . .

پیام 30 9:15 1 5

به نظر شما دوستان چه راهی برای این کار مناسبه ، اگر لازمه که مقادیرmessage وTimeدر یک لیست 30 تایی با یک آیدی که در همه رکوردها مشترک هست قرار بگیرن چطور باید این کار رو انجام داد؟ از چه کدهایی باید استفاده کرد؟ چه در پروسیجر و چه در برنامه وب اپلیکیشن..
اگر دوستی راه بهتری سراغ داره یا می تونه توی این زمینه راهنماییم کنه ازش ممنون می شم:لبخندساده:
با تشکر

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 27 شهریور 1390, 08:15 صبح
سلام.
یک راه استفاده از XML هست. که شما محتویاتتون رو در قالب یک XML تولید کنید و اونو به سرور ارسال کنید.
در نسخه 2008 یک راه دیگه ارسال اطلاعات در قالب Table VAlue (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb510489.aspx) هست که میتونه به Procedure پاس داده بشه.
راه دوم ساده تر هست.
موفق باشید

Ishtar_4552
یک شنبه 27 شهریور 1390, 19:21 عصر
ممنون از توجهتون:لبخندساده:
این هم یک لینک دیگه توی همین زمینه که از روش دوم استفاده کرده http://www.codeproject.com/KB/cs/CSharpAndTableValueParams.aspx خیلی ساده توضیح داده با #C