PDA

View Full Version : حرفه ای: LINQ and Oracle

relax_cp
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:12 صبح
سلام به همگی
دوستان به مشکلی خوردم که گفتم اینجا مطرح کنم اگه کسی بلد بود کمک کنه.
ببینید خیلی خیلی خلاصه اینکه من میخوام با استفاده از LINQ به بانک اوراکلم متصل بشم. فایل billing رو هم دارم و اتصال رو میتونم انجام بدم یعنی از قسمت server explorer میتونم بانک رو ببینم و اد کنم ولی نمی دونم باید کجا بانکهام رو درگ کنم تا بتونم از امکانات لینک استفاده کنم. ما توی اس کیو ال میومدیم یک Linq to sql درست میکردیم و بانکهامون رو اونجا درگ میکردیم بعد میتونستیم با صدا زدن اون linq to sql و ست کردن از جداول اس کیو المون استفاده کنیم ولی در رابطه با اوراکل اینطور نیست و نمیشه از linq to sql استفاده کرد. یعنی اجازه نمیده. بخاطر همین مجبور شدم تمامی جداولم رو به یک دیتاست درگ کنم و مثل کد نویسی با فریم ورک 2 با اونها ارتباط برقرار کنم که خیلی وقت گیر هست و بهینه هم نیست. به عقل من که اینطور میاد که باید اوراکل با اینهمه قدرتش بتونه از LINQ پشتیبانی کنه ولی شاید هم پشتیبانی نمیکنه. اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم راهنمایی کنید. یا اگه کسی رو میشناسید که میتونه این کمک رو بکنه لطفا این تاپیک رو بهش معرفی کنید که بیاد و کمکم کنه.
ممنون از لطفتون و ببخشید که وقتتون رو گرفتم من شدیدا منتظر جواب هستم.

ahrimaneahurai
جمعه 01 مهر 1390, 18:16 عصر
بهتر نیست از LINQProvider ها استفاده کنید؟
البته این صرفا یک پیشنهاد هست و راهی که به ذهن من اومد. میتونید از ALINQ استفاده کنید و پرووایدرهای رایگان دیگه ای هم هست. البته به این لینک (http://linqtooracle.codeplex.com/) هم سر بزنید شاید به دردتون خورد.

Alirezanet
دوشنبه 04 مهر 1390, 10:44 صبح
من قبلا از چندتا Provider برای اوراکل استفاده کردم ولی همه اونها یکسری مشکلات داشتند که به دردم نخورد ! تنها Provider که فکر مشکلی نداشته باشه provider شرکت Devart هستش که اولا برای Entity Framework نوشته شده و دوما نسخه رایگان نداره و باید برید بخرید !

من در نهایت برای اوراکل از فریم ورک هایی که خودم نوشتم استفاده میکنم و پیشنهاد میکنم شما هم چنین کاری کنید !
یا علی

relax_cp
پنج شنبه 14 مهر 1390, 14:29 عصر
ممنون از پاسخهای شما عزیزان.
من خودم به این نتیجه رسیدم که باید از دیتاست و دیتاآداپتر استفاده کنم.
البته بهترین راه حل و شاید دقیقترین راه حل این باشه که از خود commandtext استفاده کنیم و فرایندهارو مدیریت کنیم ولی در عین حال میشه از دیتاست هم استفاده کرد.
کمااینکه میشه تلفیقی از دیتاست و دیتااداپتر و LINQ هم استفاده کرد که من خودم این کار رو کردم. اگه نیاز به توضیح بود بفرمایید که براتون توضیح بدم هرچند که مسئله بسیار راحت هست.
به نظرم باید سریعتر برم و یک کلاس منظم تهیه کنم که بتونم بر اساس اون کار با بانک اوراکل رو که از نظر سینتکس کمی با اس کیو ال متفاوت هست ، شروع کنم.
موفق باشید