PDA

View Full Version : تغییر در ساختار جدول

didaaa
سه شنبه 29 شهریور 1390, 17:31 عصر
دوستان سلام!
من دوتا جدول دارم که تو این جداول جدول اول مربوط به شخص هستش و جدول دوم مربوط به خدمات حالا مشکلی که پیش اومده زمان طراحی این جداول هیچ ارتباطی بین این دوتا جدول برقرار نشده و الان مشکلی که داریم اینه که احتمالا خدماتی در جدول خدمات ثبت شده که معادلش هیچ شخصی نیست و شما هم فکر کنید هیچ کنترلی در ورودی اطلاعات نیست و زمان گزارش گیری میگه که رکوردهایی در جدول خدمات هستش که معادل همون هیچ فردی در جدول اشخاص نمی باشد.
نکته دیگه ای که فکر کنم بدونید بهتره اینه که این دو جدول دارای فیلدهای مشابه از لحاظ نام "ID" هستش ولی مقدار داخلشون برابر نیست چیزی که من الان میخوام انجام بدم اینه که در جدول خدمات یک فیلد به نام PID اضافه بکنم و اونو یونیک تعریف کنم و در عین حال کلید جدول هم باشه و فیلد ID این جدول را با فیلد جدول اشخاص ارتباط بدم یعنی Relation بینشون برقرار بکنم حالا دوتا مشکل هستش اولآ اینکه چه کوئری بنویسم تا مقدار فیلد ID در جدول خدمات برابر فیلد ID جدول اشخاص شود - و دیگه اینکه ایا راهکاری به نظرتون میرسه که دیگه این مشکلو نداشته باشیم ؟
در ضمن این طراحی رو یک پرفسور معدن استعداد طراحی کرده و الان داخلش اطلاعات بسیار حساسی وجود داره.

didaaa
سه شنبه 29 شهریور 1390, 18:11 عصر
خودم پیدا کردم برای کسانیکه به این مشکل برخوردن میزارم.

UPDATE table2
SET table2col1 = table1.col1,
table2col2 = table1.col2,
...
FROM table1, table2
WHERE table1.memberid = table2.memberid