PDA

View Full Version : فرم لایگین : دستورات دکمه ورود؟!

h-rafiee
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 09:16 صبح
با سلام
من می خواستم بدونم چی باید بنویسم و این دستورات دقیقا چه کاری می کنن؟
البته این رو هم بگم که میخوام در بانک جستجو بده بانک sql
من جدولی دارم که User و Pass رو نگه می داره حالا از قضیه کانکت بگزیم چطور میشه این بررسی رو انجام داد؟!
امیدوارم متوجه شده باشین:متفکر:

aisana
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 09:36 صبح
من با این دستور چک میکنم

Connection.ObjCommand.CommandText = "select * from permission where username='" + textuser.Text.Trim() + "' and password='" + textpass.Text.Trim() + "'";

OdbcDataReader read_db = connection.Connection_Sql.ObjCommand.ExecuteReader ();

if (read_db.Read())
{
//یعنی user , pass درست بوده

}

ELSE
{
//user , pass اشتباه بوده
}

aisana
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 09:40 صبح
connection.Connection_Sql و Connection اسم کلاسهای منه شما از طریق روش خودت وصل شو

h-rafiee
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 09:59 صبح
با تشکر،
من البته خوب بلدم کپی پست کنم تو برنامه:) اما می خوام بدونم دقیقا خطوط چه نقشی دارن؟
الان شما از Trim استفاده می کنین و انگار هر کسی شیوه ی خودش رو داره! چون من هر دفعه دستوراتی از این قبیل می بینم تفاوت هایی دارن!
اینکه من از داخل تکست باکس اطلاعاتی رو با جدول چک کنم چطوری باید این رو پیاده کنم!

akram_kh
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 10:46 صبح
سلام . اينطور كه من متوجه شدم تو توي برنامت چند تا كاربر داري كه ميخواي با يك نام كاربري وارد شي . اگه اينطوريه بهتره قدم به قدم جلو بري يعني ابتدا با استفاده از يك qury از نوع select دنبال نام كاربريت بگردي و اگه نبود پيغامي رو بدي كه يه همچينتكاربري نداري و اگه بود كلمه عبورشو چك كني كه اگه درست بود فرم اصليتو نشون بده يا اينكه گزينه هاشو فعتال كنه و اگه درست نبود پيغام خطاي مناسب بده . حالا اگه بلدي كدشونو بنويسي كه فبها اگر هم كه نه بگو برات بزارم

akarsu
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 10:51 صبح
من که دقیقا منظورتون رو نفهمیدم

اینکه من از داخل تکست باکس اطلاعاتی رو با جدول چک کنم چطوری باید این رو پیاده کنم!
Connection.ObjCommand.CommandText = "select * from permission where username='" + textuser.Text.Trim() + "' and password='" + textpass.Text.Trim() + "'";

h-rafiee
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 11:10 صبح
سلام . اينطور كه من متوجه شدم تو توي برنامت چند تا كاربر داري كه ميخواي با يك نام كاربري وارد شي . اگه اينطوريه بهتره قدم به قدم جلو بري يعني ابتدا با استفاده از يك qury از نوع select دنبال نام كاربريت بگردي و اگه نبود پيغامي رو بدي كه يه همچينتكاربري نداري و اگه بود كلمه عبورشو چك كني كه اگه درست بود فرم اصليتو نشون بده يا اينكه گزينه هاشو فعتال كنه و اگه درست نبود پيغام خطاي مناسب بده . حالا اگه بلدي كدشونو بنويسي كه فبها اگر هم كه نه بگو برات بزارم

با تشکر اما هر کدوم از کاربرای برنامه برای خودشون نام کاربری و پسورد جدا دارن...
که اینها در بانکی مثلا با عنوان کاربران مجاز ذخیره شده از قبل.

h-rafiee
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 11:23 صبح
من که دقیقا منظورتون رو نفهمیدم

با تشکر
ما اطلاعاتی داریم مثل " احمد" و می خوایم از جدولی "users" از فیلد "uname" بررسی کنه که آیا این نام وجود داره یا نه اگر داره خوب اوکی وگر نه خطا بده...
این میشه مثال ساده ای از لاگین اما این دستورات رو من در نوشته های هر برنامه نویسی به گونه خودش می نویسه و کاربرد اونا در نهایت شبیه همه ولی این خطوط به تنهایی چه کارایی می کنن مهمتره برام؛)