PDA

View Full Version : طراحی یک منو باز مثل تولبار در .net

mehdad.koulab
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 13:34 عصر
سلام دوستان من میخوام یک فرم طراحی کنم که در اون مثل تولبار دات نت وجود داشته باشه یعنی با بردن ماوس روی اون آیکن فرم نشون داده بشه و اگه ماوس روش نباشه نشون داده نشه

Auto hide window

با تشکر

electro_esma
جمعه 01 مهر 1390, 10:48 صبح
با سلام
من دقیقا یادم نیست و خودم هم زیاد وارد نیستم
ولی فکر کنم بتونی یک event برای منو استریب خودت به صورت onmouse.. تعریف کنی و توی اون خاصیت visible رو در صورت ok بودن true کنی ولی پیش فرض این خاصیت را روی false بذاری .
امتحان کردی لطفا بنویس به نظر منم کار قشنگیه:لبخندساده:

mehdad.koulab
جمعه 01 مهر 1390, 16:30 عصر
من روی تمام event های موس نوشتم ولی جواب نمیده وقتی فرم یا پنل خالی هست کار میکنه ولی وقتی object دیگه مثل label میذارم روش وقتی موس میره رو label باز از فرم میره بیرون روی eventهای label هم مینویسم ولی باز هم جواب نمیده

complexcoding
شنبه 02 مهر 1390, 15:59 عصر
آره درسته وقتی یک دکمه روش می ذاری یه لحظه که رو لبه ی دکمه می ره قطع می شه
اینکارم کردم ولی باز نشد... Location پنل رو در آوردم بعد نوشتم هر وقت موس از این ناحیه بیرون بره پنل بسته بشه ولی بازم ن

Nima NT
شنبه 02 مهر 1390, 16:10 عصر
فکر کنم منظورتون DockPanel باید باشه ، کامپوننت DevExpress .NET رو جستجو و نصب کنید ، اونجا میتونید کامپوننت مربوطه رو پیدا کنید که هم کار کردن باهاش خیلی ساده هست و گرافیک بالایی داره.
فکر کنم Janus Components هم همچین چیزی داشت.

complexcoding
شنبه 02 مهر 1390, 17:11 عصر
دوست عزیز بدون استفاده از کامپوننت این مشکل رو نمی شه از طریق کدنویسی حل کرد ....

ممنون می شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

electro_esma
یک شنبه 03 مهر 1390, 17:48 عصر
با سلام
من خودم رفتم این موضوع رو امتحان کردم
اگه درست گفته باشم شما می خواین یه چیزی شبیه اتوهیدن تولبار ویندوز درست کنی

من یه گروب باکس گذاشتم و روی اون یه منواستریب گذاشم یا هرچیزی تو بخوای
با در نظر گرفتن خاصیت mouseleave در اونت ها می توانی زمانی که از روی منوی خود خارج می شود تعریف کنی این منو هیدن شود . و باز زمانی که روی گروب باکس خود که در واقع زیر منو یا دکمه هاست برگردی با خاصیت mousehover می تونی تعریف کنی که ویزیبل بودن منو یا دکمه هات برگردن.

اگه سوالی داشتی بنویس تا راهنماییت کنم . من خودم انجام دادم کار قشنگیه و زیبا می شه فقط یادت نره که تکست گروب باکس رو حذف کنی تاقشنگتر بشه.

وبلاگ من www.newcsharp.blogfa.com (http://www.newcsharp.blogfa.com)

complexcoding
یک شنبه 03 مهر 1390, 18:49 عصر
سلام می تونی این برنامه که می گی رو بذاری ما هم کداشو هم خودشو ببینیم چیکار کردی؟

mehdad.koulab
دوشنبه 04 مهر 1390, 10:29 صبح
سلام عجب مشکلی شده ها
دوست عزیز ممنون میشم کد رو بذاری چون من خودم روی پنل و گروپ باکس و فرم و ... هر چی که بگی امتحان کردم ولی بازم جواب نمیده