PDA

View Full Version : تهیه صفحه خاص برای پرینت

sara_aryanfar
جمعه 01 مهر 1390, 21:41 عصر
با سلام چطوری میشه یه صفحه خاصی تهیه کرد که مثلا عکس پرسنلی اسم شماره و چند اطلاعات دیگه بیان و در جای مربوطه بشینن از دیتا بیس و بعد اونو تو a4پرینت کنیم

gwbasic
جمعه 01 مهر 1390, 21:46 عصر
باید از reporter ها استفاده کنید

sara_aryanfar
جمعه 01 مهر 1390, 22:40 عصر
ممکنه کمی توضیح و یه نمونه بزارین ممنون

ahrimaneahurai
جمعه 01 مهر 1390, 22:57 عصر
توی کریستال ریپورت دیتاست یا پروسیجر رو اد کنید و جای فیلدها رو مشخص کنید. بعد یا دیتاست یا دیتاتیبل رو بهش پاس بدید

seven7777777
شنبه 02 مهر 1390, 09:04 صبح
شما باید پند کار انجام بدید :
1. ایجاد شی از نوع کریستال ریپورت . برای این کار میتونید روی اسم پروژه در منوی سمت راست ( Solution Explorer ) راست کلیک کرده و گزینه Add و سپس New Item رو انتخاب کنید . در صفحه جدید هم Crystal Report رو انتخاب کنید . البته Reporter های دیگه ای هم هستند .
2. یک پنجره ویزارد باز میشه . اونجا نوع گزارش ، جداولی از Dataset که مایلید اطلاعات اونها داخل گزارش باشه و ... رو تنظیم می کنید .
3. پنجره ویزارد رو تا انتها پیش میرید ( البته احتمالا سوال براتون پیش میاد که همین جا مطرح کنید ) . بعد صفحه گزارش گیری ( یعنی همونی که بعدا در پرینت دریافت می کنید ) نمایش داده میشه . اونجا می تونید پیدمان فیلدها و شکل گزارش رو تغییر بدید . خط ، شکل و یا تصویر اضافه کنید و ... .
4. یک فرم دیگه بسازید و داخلش شی از نوع CrystalReportViewer قرار بدید . در مرحله بعد در رویداد لود شدن این فرم ، دیتاست مورد نظر رو پر می کنید و اون گزارش رو به این ReportViewer این فرم نسبت میدید و در مرحله آخر گزارش رو نمایش میدید .

در تمام این مراحل احتمالا سوال پیش میاد براتون ، نگران نباشید . مرحله به مرحله جلو برید . اساتید و دوستان کمک خواهند کرد .
موفق باشید

seven7777777
شنبه 02 مهر 1390, 09:06 صبح
و در مورد عکس هم بعد از اینکه تونستید صفحه پرینت رو اجرا کنید و بدست بیارید ، توضیح داده میشه . علت هم اینه که پیچیدگی خودشو داره و در این مرحله فقط ذهن شما را پراکنده می کنه .
موفق باشید

sara_aryanfar
شنبه 02 مهر 1390, 10:56 صبح
در مرحله دوم برام مشکل پیش اومد چون هیچ جدولی در صفحه ویزارد نبود که من بخوام فیلد هاشو انتخاب کنم ممکنه از مراحل تهیه گزارش یک فیلم بگیرید و بگذارید هم من و هم سایر دوستان استفاده کنن ممنون میشم واقعا؟