PDA

View Full Version : سوال: اجرایی ردن برنامه

ICANICAN
دوشنبه 04 مهر 1390, 07:23 صبح
سلام
یه برنامه نوشتم که دیتا بیس هم داره از sql خود ویژوال هم براش استفاه کردم می خوام اجراییش کنم که بتونم در سیستم های دیگه نصبش کنم می خوام راهنماییم کنید که چه جوریه؟خود ویژوال برنامه ای برای اجرایی کدن داره یا باید برنامه ای نصب کنم ؟ و اینکه با نصب برنامه روی یه سیستم دیگه لازم نیست connection string رو عوض کنم ؟

hamedmoayeri
دوشنبه 04 مهر 1390, 09:58 صبح
سلام.
برای ساخت نسخه setup می تونید از خود visual studio استفاده کنید( البته برنامه زیادی برای اینکار وجود دارند). لینک زیر نحوه ساخت setup در visual studio رو آموزش می ده.
http://www.codeproject.com/KB/dotnet/Win_App_Setup_Project.aspx
در رابطه با سوال دوم هم اگه تصمیم داید database بروی سیستم مقصد به صورت local باشه می تونید Connection string رو hard code کنید. در غیر اینصورت میتونید connection string رو در برنامه از یک جا مثلا رجیستری یا فایل udl. بخونید.

csharpprogramer88
دوشنبه 04 مهر 1390, 10:07 صبح
سلام
یه برنامه نوشتم که دیتا بیس هم داره از sql خود ویژوال هم براش استفاه کردم می خوام اجراییش کنم که بتونم در سیستم های دیگه نصبش کنم می خوام راهنماییم کنید که چه جوریه؟خود ویژوال برنامه ای برای اجرایی کدن داره یا باید برنامه ای نصب کنم ؟ و اینکه با نصب برنامه روی یه سیستم دیگه لازم نیست connection string رو عوض کنم ؟
سلام
دوست عزیز
در خود ویزوال هم میشه ستاپ درست کنی برای دیتابیس هم فایل دیتابیستو در پوشه bin/debug قرار بده و کانکشن استریگ را هم به این مسیر تغییر بده البته کمی کانکشن استریگ را باید تغییر بدی که از این مسیر بخونه که یه سرچ تو پروفایلم بزنی پیدا میکنی

موفق باشید

md_davari
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:13 عصر
توی Solution Explorer فایل app.config را باز کن و یک کانکشن استرینگ به صورت زیر اضافه کن
<connectionStrings>
<add name="MyProject.Properties.Settings.MyConnectionString"
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\MyDatabase.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True;database=kanun"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
و سپس توی تمام پروژه می تونی از اون استفاده کنی. به صورت زیر
string conString = MyProject.Properties.Settings.Default.MyConnection String;
البته در هنگام ساخت دیتاست به صورت ویزارد، این کانکشن استرینگ خودش در app.config اضافه میشه