PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی گرافیکی

nooredin
سه شنبه 05 مهر 1390, 07:06 صبح
سلام
من یه کد با وی بی دات نت نوشتم
در جایی از این کد لازمه که یک شکل سه بعدی رسم کنم
مثلا ابعاد یه استوانه تو خالی تو برنامه بدست میاد و من باید با اون ابعاد شکل رو رسم کنم.
من تجربه گرافیک اصلا ندارم. تا اون جایی که خودم جستجو کردم وارد برنامه نویسی گیم و از این جور چیزا شدم که کلا دنبالش نرفتم
اما با توجه به اینکه شکلهایی که قراره بکشم انقدرا پیچیده نیست میخواستم بدونم راه ساده تری واسه این کار هست یا نه؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

nooredin
چهارشنبه 06 مهر 1390, 07:55 صبح
یکی نیست به من کمک کنه؟!!!

omid-vbAuto
چهارشنبه 06 مهر 1390, 10:33 صبح
یکی نیست به من کمک کنه؟!!!

من هم دنبالشم.

tabatabaeefar
چهارشنبه 06 مهر 1390, 23:40 عصر
سلام دوست عزیز
شما دقیقا از برنامه چی میخواین.
اگر منظورتون اینه که میخواین یه استوانه رسم کنید خب باید با استفاده از یک بیضی ، یک کمان و دو تا خط عمودی ( یا دو تا بیضی و دو تا خط عمودی ) این کار رو انجام بدین.
اگر کلا برای رسم شکل مشکل دارین یه کم توی سایت برگردین پیدا میشه.
اگرم منظورتون رو درست متوجه نشدم بگین تا بیشتر توضیح بدم.

omid-vbAuto
پنج شنبه 07 مهر 1390, 19:33 عصر
سلام دوست عزیز
شما دقیقا از برنامه چی میخواین.
اگر منظورتون اینه که میخواین یه استوانه رسم کنید خب باید با استفاده از یک بیضی ، یک کمان و دو تا خط عمودی ( یا دو تا بیضی و دو تا خط عمودی ) این کار رو انجام بدین.
اگر کلا برای رسم شکل مشکل دارین یه کم توی سایت برگردین پیدا میشه.
اگرم منظورتون رو درست متوجه نشدم بگین تا بیشتر توضیح بدم.

فرض کنید من بخوام یه مخروط ترسیم کنم.اون وقت چی؟

دقت کن منظورم مدل وایر نیستش.منظورم مدل سولید هست.

nooredin
جمعه 08 مهر 1390, 02:27 صبح
من هم دنبالشم.

سلام دوست عزیز
اول ممنون که چواب دادی.
اما من دنبال رسم یه شکل دو بعدی نیستم.
1. میخوام سه بعدی باشه
2. ممکنه شکلش یکم با استوانه توخالی فرق کنه.
اگه راهی میشناسی ممنون میشم کمکم کنی

omid-vbAuto
جمعه 08 مهر 1390, 08:29 صبح
سلام دوست عزیز
اول ممنون که چواب دادی.
اما من دنبال رسم یه شکل دو بعدی نیستم.
1. میخوام سه بعدی باشه
2. ممکنه شکلش یکم با استوانه توخالی فرق کنه.
اگه راهی میشناسی ممنون میشم کمکم کنی

چون پرسیدی بهتون می گم.من الان در حال نوشتم یه ابزار برای ترسیمات دوبعدی در محیط سه بعدی هستم.

یعنی ساده تر بگم خدمتتون، محیط کاری گرافیکی که دات نت مستقلا در اختیار ما میزاره 2 بعدی هستش.ولی من با یه سری کد نویسی های فوق ریاضی می خوام حالت سه بعدی بهش بدم که این موضوع میسر شده و می تونم مضوعات دوبعدی رو در هر زاویه دید و مکانی نمایش و ترسیم کنم.

اما عمده مشکل من فعلا این هست که به طور مثال می گم ها می خوام برای پیکان سر خطهای X ، Y و Z یه مخروط که نشان دهنده جهت مثبتش هست بگذارم.

حالا چند راه برای این کار دارم:
1-مدل وایر بدم بره پی کارش.
2-بیام سطح مخروطم رو به n مثلث تقسیم کنم و اونهارو بپوشونم.که برای افزایش دقت باید این تقسیم بندی زیاد بشه که سرعت برنامه می یاد پایین.

3 - شاید یه راه دیگه ای هست برای ترسیم احجام پرکه من نمی دونم.......

nooredin
جمعه 08 مهر 1390, 13:56 عصر
این روشی که شما گفتی رو میشه تو wpf پیاده کرد. اما همونطور که خودت میدونی خیلی پیچیده میشه
البته اونجا محیط سه بعدی هم داره که دیگه تغییر زاویه دید و اینجور چیزاش راحته
من دنبال اینم که ببینم میشه تو اون محیط با یه روش ساده تر از رسم نقاط و صفحات شکلی که میخوام رو بکشم یا نه

omid-vbAuto
جمعه 08 مهر 1390, 20:20 عصر
این روشی که شما گفتی رو میشه تو wpf پیاده کرد. اما همونطور که خودت میدونی خیلی پیچیده میشه
البته اونجا محیط سه بعدی هم داره که دیگه تغییر زاویه دید و اینجور چیزاش راحته
من دنبال اینم که ببینم میشه تو اون محیط با یه روش ساده تر از رسم نقاط و صفحات شکلی که میخوام رو بکشم یا نه

دوست عزیز من خودم تو ویژوال بیسیک کامپوننتی ساختم که چرخش و تغییر زاویه اینها رو به راحتی داره.

ولی این که برین wpf نمی دونم.چون wpf انتخاب خوبی برا کارهای گرافیکی سهبعدی نمیتونه باشه.و در ضمن آینده معلقی داره.من خودم می خوام برم به سمت wpf اما ریسک بالائی رو می طلبه.