PDA

View Full Version : ذخیره کردن عکس درxmlدربرنامه تحت شبکه

hadis shaeidi
سه شنبه 05 مهر 1390, 21:27 عصر
من یه لیست سمت سروردارم که نام یه کلاینت روذخیره میکنم ولی عکس همراه اون روچطورذخیره کنم؟بعدش چطورعکس کنارشولودکنم؟

vcldeveloper
چهارشنبه 06 مهر 1390, 00:18 صبح
ذخیره داده های باینری حجیم به صورت XML کار جالبی نیست!
در هر حال، با توجه به این که XML مبتنی بر متن هست، شما می تونید داده باینری مورد نظرتون (عکس یا هر چیز دیگه) را با استفاده از الگوریتم هایی مثل Base64 تبدیل به متن کنید، و سپس اون متن را در یکی از نودهای XML به صورت CDATA ذخیره کنید.

hadis shaeidi
پنج شنبه 14 مهر 1390, 22:59 عصر
ببخشیدسورس کدتبدیل کردن عکس بهbase64رودارید؟

vcldeveloper
جمعه 15 مهر 1390, 00:14 صبح
ببخشیدسورس کدتبدیل کردن عکس بهbase64رودارید؟
شما حتی مشخص نکردید که با چه زبان برنامه نویسی کار می کنید!

hadis shaeidi
جمعه 15 مهر 1390, 13:24 عصر
شرمنده به زبان سی شارپ زمانی که برنامه کلاینت اجرامیشه دربرنامه سمت سروردریکlistviewنام اون کلاینت میادکه خاصیتimageاینlistviewرویه تصویرaccontگذاشتم که کنارنام کلاینت میاد

hadis shaeidi
جمعه 15 مهر 1390, 13:25 عصر
حالانام کلاینت روذخیره کردم ولودهم میشه ولی این عکس کنارشوذخیره نکردم.
موفق باشید

vcldeveloper
شنبه 16 مهر 1390, 00:25 صبح
به زبان سی شارپ
در دات نت، می تونید از متد System.Convert.ToBase64String استفاده کنید. داده ایی که به عنوان تصویر دارید رو در آرایه ایی از byte بریزید، و بعدش این آرایه را به متد ToBase64String بدید؛ تا به شما یک متن کد شده با Base64 تحویل بده. این متن رو در یکی از نود های فایل XML تون می تونید ذخیره کنید. برای بازیابی تصویر هم می تونید با استفاده از متد System.Convert.FromBase64String، متن کد شده را تبدیل به آرایه ایی از byte بکنید، و سپس اون داده را متناسب با کنترلی که میخواید تصویر را درش نمایش بدید، استفاده کنید؛ مثلا بریزیدش در یک stream یا یک فایل موقت و سپس اون stream را در کنترل مورد نظرتان لود کنید، تا تصویر مربوطه در اون کنترل نمایش داده بشه.

hadis shaeidi
دوشنبه 18 مهر 1390, 11:28 صبح
ممنونم ازپاسخ کاملتون میشه لطفاکدهمین کارروبرام بنویسید