PDA

View Full Version : پیغام خطای Key coloumn information is insufficient or ...

SReza1
دوشنبه 05 آبان 1382, 17:04 عصر
این پیغان در هنگام ذخیره سازی رکورد در بانک SQL Server 2000 که با ado استفاده میشه ظاهر میشه!
Key coloumn information is insufficient or incorect. Too many rows were affected by update
البته اگر ok بزنی میره! کاری هم نداره!! :wink:

amirrf
سه شنبه 06 آبان 1382, 20:01 عصر
برای به روزرسانی یا حذف یک رکورد، ADO یک رشته SQL تولید می کند و اگر شرط موجود در آن علاوه بر رکورد موردنظر رکوردهای دیگری را نیز دربر بگیرد این خطا رخ می دهد و نتیجه اش اعمال آن تغییر روی تمام رکوردهایی است که در شرط به روزرسانی یا حذف می گنجند.
معمولا این مشکل روی جدول هایی که دارای کلید اصلی نیستند یا حداقل یک فیلد با شرایط غیرتکراری ندارند رخ می دهد.

SReza1
چهارشنبه 07 آبان 1382, 16:37 عصر
خوب بی زحمت توضیح بیشتر!

SReza1
چهارشنبه 07 آبان 1382, 18:19 عصر
البته من روی این جدول کلید اصلی دارم و صرفا روی یک رکورد کار میکنم.
این رکورد دارای رکوردهاب وابسته هست ولی مانند این رکورد هم زیاد در جدولم پیدا میشه!
:(

saman020
پنج شنبه 08 آبان 1382, 12:15 عصر
یک فیلد RecNo از نوع AutoIncreament در بانک خود تعریف کنید و از آن بعنوان کلید اصلی استفاده کنید
محال است که دیگر update failed داشته باشید
-----------------------------------------------------------
و خداوند در همه جا ناظر بر کارهای مــــــــــــــــــــــــ ــــــاست

SReza1
پنج شنبه 08 آبان 1382, 17:43 عصر
اتفاقا همین کار رو قبلا کردم!! ولی بازم پیغام میده!!
آقای saman020 بهتره خوب سوالو بخونی بعد جواب بدی

amirrf
شنبه 10 آبان 1382, 11:27 صبح
البته من روی این جدول کلید اصلی دارم و صرفا روی یک رکورد کار میکنم.
این رکورد دارای رکوردهاب وابسته هست ولی مانند این رکورد هم زیاد در جدولم پیدا میشه! یک کلید اصلی حتما دو شرط یکتا بودن و تهی نبودن را به همراه دارد و وجود رکوردهای یکسان ممکن نیست!

اتفاقا همین کار رو قبلا کردم!! ولی بازم پیغام میده!! اگر این کار را پس از اتصال یک دیتاست در دلفی به جدول موردنظر انجام داده اید آن دیتاست را به روز کنید (اگر فیلدهای پایدار اضافه کرده اید آنها را حذف و دوباره اضافه کنید).

SReza1
یک شنبه 11 آبان 1382, 23:06 عصر
بابا!!!! دوستان!!
بی زحمت سوال رو کامل بخونید !!! من فکر کنم واضح گفتم!!!
نمیدونم!! ولا چی بگم!!
من فکر کنم این جوابا ربطی به سوال نداره!!

amirrf
یک شنبه 11 آبان 1382, 23:30 عصر
بی زحمت سوال رو کامل بخونید !!! من فکر کنم واضح گفتم!!!
نمیدونم!! ولا چی بگم!!
من فکر کنم این جوابا ربطی به سوال نداره!!
کدوم سوال؟!

said ali
چهارشنبه 14 آبان 1382, 15:06 عصر
با سلام
اولا یه علامت تعجب بزرگ :!: :!: برای اینکه ساعت لاگ کردن این اقای امیررف کی 0:00 خیلی برام جالبه اینقدر دقیق.
من با این مشکل تو بانک اکسس هم درگیر بودم ولی تنها چیزی که بنظرم اومد این بود که قبل ازاینکه تکلیف یه رکورد رو معین کنم رفتم سراغ یه رکورد دیگه که در نتیجه این پیغام اومد یعنی اون رکورد پست و یا کنسل نشده بود.
این هم تو حالتی بود که از جدول برای دادن اطلاعات استفاده میکردم که خودش عمل پست رو انجام میده.
از دیتا کنترلهای دیگه استفاده کنی فکر نکنم خطا بده.
با امید موفقیت. :wink: :wink: