PDA

View Full Version : استفاده از dll ارسال سند در webservice

Meysamkh
سه شنبه 12 مهر 1390, 16:14 عصر
سلام به همه دوستان
لطفا در خصوص صورت مسئله زیر اگه کسی می تونه راهنمائی کنه :
در یک سیستم یکپارچه من dll ی دارم که کار ارسال سند من رو از فروش , انبار , خزانه داری و ... به حسابداری انجام می ده.از طرفی برای اینکه ارسال سند کنه توی با زدن دکمه ارسال توی system32 کامپیوتر جاری رجیستر می شه یکسری داده اعم از نام کامپیوتر , سیستم ارسال کننده و ... رو می گیره و در نهایت با استفاده از یه متد به حسابداری ارسال سند می کنه.
حالا قصد داریم webserviceی بنویسیم که روی یه سرور باشه و مدام برای هر ارسال سند عمل register شده رو انجام نده که هم زمانبر باشه هم هزینه بر.
حالا چی کار میشه کرد , solution لطفا ؟

sanay_esh
چهارشنبه 13 مهر 1390, 00:41 صبح
سلام در صورتی که در شبکه داخلی و محلی کار میکنی بهتر است که از حالت آفلاین به حالت آنلاین تغییر وضعیت بدی
اونجوری که من متوجه شدم شما در اینجا یک سری اسناد را که در طی روز توسط سیستم انبار ثبت میشه را در آخر به سیستم حسابداری ارسال میکنید؟؟ ( آیا درست متوجه شده ام ؟؟) اگر نه شما کمی بیشتر توضیح دهید

ولی برای اینکه بتونی اسناد را در داخل شبکه و یا حتی در بستر اینترنت ارسال کنید میتونید با راه اندازی یک وب سرویس و یا یک سرویس با WCF این کار را در حداقل زمان ممکن انجام داد

برای اینکه بتونی یک وب سرویس یا سرویس WCF بنویسی باید با مباحث معماری سرویس گرایی و یا شی گرایی آشنا باشی

و کمی هم با xml در حد مقدماتی
همین!!
میتونی یک وب سرویس را راه اندازی کنی که به سیستم حسابداری از کلیه سیستم های موجود در شبکه ارسال اسناد را انجام بدهی
باز اگر بیشتر توضیح بدی بیشتر میتونم کمک کنم با تشکر