PDA

View Full Version : تعویض عمل کلید D روی کیبورد

pooria_googooli
پنج شنبه 14 مهر 1390, 00:09 صبح
سلام دوستان . من میخواهم کاری کنم برنامه که اجرا میشه هر موقع کاربر دکمه D را روی کیبورد فشار داد دکمه D عمل نکنه به جاش shift+x زده بشه . امکان همچین کاری هست ؟ یا باید داخل هر فرمی کد نوشت ؟ برنامه ام متشکل از 40 50 تا فرم هست . ممنون میشم راهنمایی کنید .

mmd2009
پنج شنبه 14 مهر 1390, 02:40 صبح
با سلام

شما میتونید یا template طراحی کنید برای فرم هاتون و کد زیر رو به صورت override داخلش قرار بدید و بقیه فرم های برنامتون رو کاری بکنید از این ارث ببرن و دیگه نیازی نیست برای همه فرمهاتون کدی بنویسید

protected override void OnKeyDown(KeyEventArgs e)
{
if (e.KeyCode == Keys.D)
SendKeys.Send("+({X})");// for Shift + X

if (e.Shift && e.KeyCode == Keys.X)
{
MessageBox.Show("Shift + X");
this.Text = "Shift + X";
}
}

موفق باشید

pooria_googooli
پنج شنبه 14 مهر 1390, 15:07 عصر
خیلی خیلی ممنون . من طریقه ارث بری را بلد نیستم / اگه راهنمایی کنید یا جایی برای یادگیریش معرفی کنید ممنون میشم .

mmd2009
جمعه 15 مهر 1390, 02:32 صبح
با سلام

Inheritance جز پایه های برنامه نویسی شی گرا هست برای اشنایی با Inheritance میتونید به این (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms173149%28v=VS.100%29.aspx)لینک مراجعه کنید

این (http://www.codeproject.com/KB/cs/csharpintro01.aspx)لینک هم جالبه.

موفق باشید

nunegandom
جمعه 15 مهر 1390, 10:07 صبح
خوب یه راه ساده تر هم برای ارث بری هس.البته حتما اون تاپیک رو بخونید ولی فعلا میتونید اینجوری پیش برید:
از Sollution explorer یه آیتم جدید اضافه کنید. آیتم Class Diagram
تویه solution explorer چیزایی که میخواید از هم ارث بری کنند رو DragDrop کنید تویه Class Dragram
بعد تویه کلاس دیاگرام از منویه تولز میتونید بقیه کارا رو انجام بدید.در ضمن
سر فلش = والد
ته فلش = فرزند

fenix2
جمعه 15 مهر 1390, 12:41 عصر
خوب یه راه ساده تر هم برای ارث بری هس.البته حتما اون تاپیک رو بخونید ولی فعلا میتونید اینجوری پیش برید:
تویه solution explorer چیزایی که میخواید از هم ارث بری کنند رو DragDrop کنید تویه Class Dragram
سر فلش = والد
ته فلش = فرزند
سلام
اگر امکانش هست در مورد منوی تولز بیشتر توضیح دهید.

mmd2009
جمعه 15 مهر 1390, 12:43 عصر
سر فلش = والد
ته فلش = فرزند

این دوستمون اصلا نمیدونن کاربرد ارث بردن چی هست چطور انتظار دارید با Class Diagram متوجه بشه. کسی از Class Diagram استفاده میکنه که بدونه ارث بردن چی هست و کاربردش چیه و اصلا چه مزیت هایی داره

با این حال مطلبی که گفتید برای اینده ایشون لازم هست.

pooria_googooli
جمعه 15 مهر 1390, 13:27 عصر
از همگی ممنونم . دارم روی مبحث ارث بری کار میکنم . ممنون که راهنماییم کردید:قلب: