PDA

View Full Version : برنامه بازار بورس و تحلیل و پیش بینی

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 15 مهر 1390, 00:21 صبح
سلام دوستان
همون وری که از اسمش پیدا هت میخوام یه برنامه بنویسم که با توجه به اطلاعات موجود که از اینترنت میگیره (سایت مخصوص بورس ایران) با توجه به فورمول ها تجزیه تحلیل کنه و بعد پیش بینیش کنه
میخواستم ببینم تو این کار از کجا شروع کنم بهتره؟ و راحت تره و در آینده به مشکل بر نمیخورم ؟
و اینکه سایتی مخصوص بورس که هر روز آپدیت بشه و اطلاعات 10 سال پیش هم داخلش باشه هم میخواستم
گشتم ولی سایت خوبی پیدا نکردم هر کدومشون یه جوری میلنگیدن یکی دیتابیسش رو خیلی دیر آپدیت میکرد و واسه دانلود میذاشت
یه سایتی هم فقط واسه نمایشش داشت و امکان دانلود بانکش نبود
اگه کمکم کنین ممنون میشم
تشکر از وقتی که گذاشتین

nunegandom
جمعه 15 مهر 1390, 00:50 صبح
کلا سایت های بورس ایران اینا هستن:
irbourse.com شرکت بورس اوراق تهران
tsetmc.com مدیریت فناوری بورس تهران
codal.ir سامانه دریافت و نشر الکترونیکی ناشران
seo.ir سازمان بورس اوراق بهادار
sena.ir پایگاه اطلاع رسانی بورس سرمایه
irvex.ir تالار مجازی بورس
fipiran.com مرکز پردازش اطلاعات ماالی
csdiran.com سپرده گذاری مکزی اوراق بهادار

کلا همینان

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 15 مهر 1390, 01:02 صبح
کدومش اطلاعاتشون هر روز به روز میشه و اطلاعات 10 سال پیشو دارن؟؟
در مورد برنامه از کجا شروع کنم به نظرتون بهتره؟؟؟

nunegandom
جمعه 15 مهر 1390, 01:56 صبح
خوب وقتی بازار باز بشه سایت هم آپ دیت میشه تا وقتی بازار بسته بشه یعنی 8:35 تا 12:25.
خوب تمام اطلاعیه ها تویه http://codal.ir/ میره و میتونیید از اونجا همشون رو بخونید
برنامتون رو هم فکر کنم اول ببینید اصلا لازمه که تاریخچه شو بخونید یا به همون p/e و eps و تاریخچه این دوتا به جواب میرسید. البته این نظر شخصیه منه!

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 15 مهر 1390, 12:11 عصر
یکی نیست کمکم کنه که اطلاعات مربوط به بورس رو از اینترنت بگیرم و import کنم به بانک خودم؟؟؟

Arash_janusV3
جمعه 15 مهر 1390, 16:54 عصر
یکی نیست کمکم کنه که اطلاعات مربوط به بورس رو از اینترنت بگیرم و import کنم به بانک خودم؟؟؟
با سلام
به نظر من شما می بایست ابتدا با یک تجزیه تحلیل کامل شروع به پروژه نویسی کنید و اگر شما از ابتدا دیتابیس مورد نظر رو بسازید از یه سری اتفاقات جلوگیری می کنید شما وقتی متوجه شدید که به چه دیتابیسی و فیلدهایی نیاز هست اون وقت می شه به کمک من و سایر دوستان یه سری پیش بینی هایی هم انجام بدیم که در آینده مشکلاتی از قبیل کمبود فضا یا فیلد نمی شوید این مبحث شما بسیار کلی هستش و نمی شه همینجوری در موردش نظر داد چون هر کسی به ایده و تقکر خودش به این قضیه نگاه می کنه پس شما بهترین کار اینه که تحلیل خودتون رو راجبه تک تک اطلاعات تکمیل کنید و این رو مطمئن باشید که در دیتابیس های فوق کم و کسری هایی وجود داره ولی اگر خودتون دیتابیس رو طراحی کنید قطعا سعی می کنید که از اون چیزی که هست کامل تر باشه
چندان کار پیچیده ای هم نیست و برای طراحی دینابیس مورد نظر فکر نمی کنم بیش از 10 روز زمان ببره اما این روشی که پیش روی خودتان گذاشتید قطعا تمام وقتتون رو به اصلاح کردن دیتابیس های نمونه تلف می شه
موفق باشید

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 15 مهر 1390, 17:23 عصر
به فرض دیتابیس رو باتوجه به اطلاعات موجود در بورس درست کردم ولی موقع آپدیت کردن اطلاعات خودم باید چیکار کنم ؟؟

EhsanAvr
جمعه 15 مهر 1390, 22:21 عصر
راه استانداردش اینه که از طریق rss اطلاعات رو بخونی و مرتبا در دیتابیس ذخیره کنی.یه راه دیگه هم اینه که با یه سری روشها اطلاعات رو مستقیما از روی صفحه سایت بخونی و بعد از تجزیه تحلیل در دیتابیس ذخیره کنی.در کل راه های زیادی وجود داره برای این کار

MaHyaR.DrAcOulA
شنبه 16 مهر 1390, 11:46 صبح
چطوری با rss میشه از این سایت اون عدد ها رو گرفت ؟؟؟

http://www.irbourse.com/

MaHyaR.DrAcOulA
یک شنبه 17 مهر 1390, 11:53 صبح
میشه بی زحمت یکی سورس کدی بذاره که چطوری میشه اطلاعات رو از سایت : http://www.irbourse.com/ گرفت ؟؟؟
هر کاری میکنم نمیتونم اطلاعات اورا بهادار رو با سی شارپ بگیرم و بعدش به بانک خودم اضافه کنم.