PDA

View Full Version : روش درست برای به دست اوردن سریال هارد

Payman62
شنبه 16 مهر 1390, 18:58 عصر
سلام.
یه سوالی در مورد روش به دست اوردن سریال هارد دارم.
با روش wmi سریالی که برای هارد به من میده یه سریال غیر منطقی و عجیبه. یه سریال 40 کاراکتری میده که رو بعضی سیستم ها هم اصلا سریال رو نمیده.

یه کد دیگه که از API استفاده میکنه یه سریال 8 کاراکتری میده که دوستم میگفت رو هر سیستمی تست کرده جواب داده.

کسی میدونه سریال که wmi میده درست هست یا API?

omid-vbAuto
شنبه 16 مهر 1390, 19:35 عصر
سلام.
یه سوالی در مورد روش به دست اوردن سریال هارد دارم.
با روش wmi سریالی که برای هارد به من میده یه سریال غیر منطقی و عجیبه. یه سریال 40 کاراکتری میده که رو بعضی سیستم ها هم اصلا سریال رو نمیده.

یه کد دیگه که از API استفاده میکنه یه سریال 8 کاراکتری میده که دوستم میگفت رو هر سیستمی تست کرده جواب داده.

کسی میدونه سریال که wmi میده درست هست یا API?

دوست عزیز از کد زیر استفاده کنید:

ManagementObjectSearcher searcher = default(ManagementObjectSearcher); string query2 = "SELECT * FROM Win32_PhysicalMedia"; searcher = new ManagementObjectSearcher(query2); foreach (ManagementObject wmi_HD in searcher.Get()) { if ((wmi_HD("SerialNumber") != null)) { SerialNumber = Strings.Trim(wmi_HD("SerialNumber")); } }

omid-vbAuto
شنبه 16 مهر 1390, 19:38 عصر
این رو هم باید انجام بدین:

using System.Management;

Payman62
یک شنبه 17 مهر 1390, 14:46 عصر
سلام.
من از سریال نامبری که Win32_DiskDrive میداد استفاده میکردم که گفتم یه سریال عجیب غریب میداد.
کدی که جناب امید گذاشت و سریالی که Win32_PhysicalMedia میده همونی هست که API ها میدن.

این سریال تست شده هست؟ رو همه سیستم ها به دست میاد؟ مثل سریال Win32_DiskDrive نباشه رو بعضی سیستم ها جواب نده.

sh_1366
یک شنبه 17 مهر 1390, 16:48 عصر
استفاده از توابع APIدر ست ترین روش است (البته به نظر شخص بنده)

Payman62
یک شنبه 17 مهر 1390, 17:22 عصر
استفاده از توابع APIدر ست ترین روش است (البته به نظر شخص بنده)

سلام.
رو چه حسابی؟