PDA

View Full Version : ویرایش جدول با مقادیر Table Type

Ishtar_4552
دوشنبه 18 مهر 1390, 15:59 عصر
با سلام
دوستان من در صفحه وب سایتم لازمه که حداکثر 31 رکورد رو به طور همزمان در جداولم ثبت کنم، که این ثبت در دو جدول همزمان صورت می گیره ، برای اینکار از Table Value استفاده کردم، و همزمان یک دیتاتیبل رو به دیتابیسم ارسال و رکوردها رو ثبت کردم.
حالا نیاز دارم که همین اطلاعات رو ویرایش کنم ، یعنی باید توی صفحه مربوط به ویرایش اطلاعات ، رکوردهای ویرایش شده رو در یک datatable قرار بدم و اون رو به دیتابیس ارسال کنم.
برای این کار چندتا ایراد دارم:
1- اینکه نسبت به رکوردهای ثبت شده قبلی که قراره ویرایش بشن تعداد رکوردها ممکنه بیشتر یا کمتر بشه.
2- موقع ویرایش امکان دسترسی به تک تک رکوردهای Table Type وجود نداره یا اگر داره من راهش رو نمیدونم.
این درسته که رکوردهای ثبت شده قبلی رو حذف کنم و این رکوردها رو از نو ثبت کنم؟
اگر نه، چطور میتونم تک تک رکوردهای موجود در Table Type دسترسی پیدا کنم و جدولم رو باتوجه به اونها ویرایش کنم؟

یوسف زالی
دوشنبه 18 مهر 1390, 20:34 عصر
سلام.
چرا از روشهایی مثل XML یا حتی String استفاده نمی کنید؟
در روش XML شما به تک تک عناصر داده هاتون دسترسی دارید.
این درست نیست که رکوردهایی که وجود دارند حذف شند و دوباره اینسرت شن. صرف نظر از بهینه نبودن ممکنه با تغییر Identity اونها مشکلاتی در Join و Relation بوجود بیاد.
در خصوص X-Query یه تحقیقی بفرمایید.

Ishtar_4552
سه شنبه 19 مهر 1390, 08:51 صبح
با string که نمی شه این کار رو انجام داد چون رکوردهای چند فیلد از جدول قراره ارسال بشن ، از این راه قبلآ استفاده کردم ولی فقط رکوردهای یک فیلد رو می تونستم ارسال کنم ، موضوع دیگه ای که هست اینه که ممکنه تعداد رکوردهام هنگام ویرایش از رکوردهای قبلی بیشتر یا کمتر شده باشن، با این حال بازم می تونم ویرایش رو انجام بدم یعنی نیازی به حذف کردن و بعد از اون درج دوباره رکوردها نیست؟