PDA

View Full Version : چگونه میشه یه فرم رو به سمت راست صفحه dock کرد؟

white fox
جمعه 29 مهر 1384, 03:15 صبح
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور میتونم فرم برنامم رو به سمت راست صفحه داک کنم و از اون مهمتر...
مطمئنم برنامه هایی رو دیدید که پنجره در سمت راست صفحه مثلا مخفی میشه و هر موقع موس به اون سمت حرکت میکنه ظاهر میشه....و دوباره اگر موس از روی فرو کنار بره دوباره صفحه فروم برمیگرده سر جاش
چگونه میشه اینکار هارو انجام داد؟
اگر کد مثالی داشته باشید که ممنون میشم

vbapr2005
جمعه 29 مهر 1384, 09:07 صبح
این برنامه ی ScreenDock که یادم هم نیستش که کی این برنامه رو نوشت و به بقیه داد، رو گذاشتمش اینجا (البته کاری نمی کنه که بقیه ی برنامه ها در کنارش قرار بگیرن و فقط خودش میره Dock میشه. همین)
اما برای برای Auto hide شدن یه پنجره میتونی اول برو اینو سرچ کن:
فرم هایی که پنجره تبدیل میشن (یا یه چیزایی تو این مایه ها) این تاپیک رو خودم زده بودم
بعد از اونکه این رو خوندی برو به:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=27637&page=3&pp=10

hassan_kahrizy
دوشنبه 04 شهریور 1387, 10:54 صبح
بسمه تعالی
با سلام
دوست عزیز چطور می شه کاری کرد که این فرم وقتی گوشه ها Dock می شه آیگون های زیر اون هم شیفت داده بشه تا دیگه زیر فرم ما نباشه
با تشکر

parsavb
سه شنبه 05 شهریور 1387, 17:03 عصر
از این برنامه اگه خوشت اومد میتونی از DLL اون که تو پشه برنامه هست استفاده کنی در ضمن برنامه به بالای صفحه چسبیده که می تونی موقع نوشتن برنامه اون رو تغییر بدی

hassan_kahrizy
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 09:13 صبح
بسمه تعالی
با سلام
دوست عزیز ممکنه شما Document این DLL رو بدید تا بدونیم چطوری از این استفاده کنیم
این در حالت Auto Hide است آیا این DLL امکان Show رو دارد و اگر دارد باعث شیفت دادن آیکون ها خواهد شد
با تشکر

parsavb
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 09:29 صبح
این هم سورس برنامه خودتون اصلاحش کنین

محسن بابائی
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 09:47 صبح
سلام
با استفاده از MagicLibrary این کار را می تونی انچام بدی ، فقط می دونم کارهای زیاد دیگه ای می شه باهاش انجام داد . دوستان اگر اطلاعات دیگه ای در مورد این کنترل دارند دریغ نکنند .
یه نمونه برنامه هم گذاشتم . به جای GroupBox هر چیز دیگه ای (مثل فرم) می تونی استفاده کنی .