PDA

View Full Version : نصب برنامه به همراه بانک اطلاعاتی

behzad_dr
چهارشنبه 20 مهر 1390, 20:50 عصر
سلام به همه اساتید

میخوام نرم افزار رو که کاربر نصب میکنه به همراهش اس کیو ال یا اکسس نصب بشه و کاربر نیاز نباشه که مدیریت دیتابیس رو نصب کنه بهترین روش چیه . در ضمن اینستال شیلد رو کار نکردم اگر راهش فقط اونه

Danial_Yousefi
چهارشنبه 20 مهر 1390, 20:55 عصر
بله InstallShield بهترین راهه ولی با استفاده از Setup Factory هم میتونی انجام بدی اگه نه که باید SQL Management Studio Express رو بذاری با برنامه ات نصب شه بعد از طریق کد نویسی فایل MDF ـتو Attach کنی به دیتا بیس یا با دستورات Create DataBase و Create Table کارتو انجام بدی البته در صورتی که مقدار اولیه نداری

imanpadid
پنج شنبه 21 مهر 1390, 09:52 صبح
سلام. نرم افزار Advanced Installer داخل سایت p30download هست و من نصبش کردم .کار باهش راهته فکر کنم بشه بدون نصب SQL یا Access بانکتو ازش استفاده کنی.:لبخندساده:

loo30fer
پنج شنبه 21 مهر 1390, 13:35 عصر
فکر کنم بشه بدون نصب SQL یا Access بانکتو ازش استفاده کنی.:لبخندساده:بله میشه ابزارهای مختلفی هستن که این قابلیت رو به شما میدن و نیازی به نصب بانک ندارن که ابزار مختلفی برای هردویی که اشاره کردین موجوده که مثلا برای SQLite تو وبسایتش ابزارش قرار داده شده ولی برای ارتباط با بانکهایی از قبیل SQL Server نیاز به نصب موتور مربوطش روی سیستم داره.

MohsenB
پنج شنبه 21 مهر 1390, 20:31 عصر
سلام

راه دور نمیخواد برین خود InstallAware که همراه دلفی عرضه میشه این امکان رو داره.

راه دیگه همون InstallShield هست و راه دیگه کار با پک های نصبی که میتونن کامند قبول کنند تا بتونید اونو توی هر نرم افزار نصبی تو سیستم هدف کپی کنید و با ارسال کامند مناسب اونو نصب کنید .

موفق باشید

baratiebi
پنج شنبه 21 مهر 1390, 20:59 عصر
دوستان من یک برنامه انبارداری جامع نوشتم با بانک اکسس .وقتی برنامه رو روی سیتسمی که افیس نصب نیست اجرا میکنم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه

MohsenB
پنج شنبه 21 مهر 1390, 21:18 عصر
دوستان من یک برنامه انبارداری جامع نوشتم با بانک اکسس .وقتی برنامه رو روی سیتسمی که افیس نصب نیست اجرا میکنم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه

سلام

توابع و ملزومات کار با بانک اطلاعاتی اکسس همراه خود برنامه کامپایل میشه و احتیاجی به نصب نداره .

Felony
جمعه 22 مهر 1390, 05:52 صبح
سلام

توابع و ملزومات کار با بانک اطلاعاتی اکسس همراه خود برنامه کامپایل میشه و احتیاجی به نصب نداره .
همچین چیزی نیست ...

ملزومات مورد نیاز ارتباط با بانک اکسس ( OLE DB ) همرا ویندوز نصب میشه و تو نسخه های قدیمی ویندوز برای اینکه برنامتون کار کنه مجبور هستید که Access Database Engine رو به صورت دستی نصب کنید ؛ مثلا در نسخه های فعلی Database Engine مربوط به ارتباط با بانک های اکسس 2007 , 2010 که با نام OLE DB 12 شناخته میشه همراه سیستم عامل نصب نمیشه و برنامه ای که با اکسس در ارتباط هست در سیستمی که Office نسخه 2007 به بعد نداره به مشکل بر میخوره و باید به صورت دستی Database Engine براش نصب بشه .