PDA

View Full Version : طزاحی دیتابیس بر روی چند سرور

mta_va
پنج شنبه 21 مهر 1390, 08:14 صبح
یه سوال خیلی مهم دارم از راهنمایی ها پیشاپیش تشکر می کنم :
میخوام یک دیتابیس را بین چند تا سرور پخش کنم.چطوری میشه مثلا دیتای یک جدول را روی سه تا سرور مختلف قرار داد....
خیلی جستجو کردم به مفهوم Horizental Fragmentationرسیدم ولی نمیفهمم با استفاده از sql serverf 2008چطوری میشه این کارو کرد!!!!!!

کسی راهنمایی میتونه بکنه؟

هر سرور مثلا 80در صد با اطلاعات خودش کار داره و گاهی ممکنه سراغ اطلاعات بقیه ی سرور ها هم بره .

می تونم روی هر سرور ی نسخه از دیتابیس رو داشته باشم و یا replicationبا هم کار کنند و اون موقع هر چند تا دیتابیس کپی از هم هستند....ولی چون حجم اطلاعات ممکنه زیاد بشه و به تعداد سرور ها هم اضافه بشه فکر نمیکنم جالب باشه که این کارو انجام بدم.

راهنمایی می کنید :ناراحت:...

mta_va
شنبه 23 مهر 1390, 11:37 صبح
اصلا این امکان در اس کیو ال هست که اطلاعات یک دیتابیس زوی چند تا سرور باشن؟!!

mahyar12
یک شنبه 16 بهمن 1390, 16:55 عصر
سلام
این کار در واقع همون ایجاد پایگاه داده توزیع شده هستش که من خودم هم در همین مورد مشکل دارم امیدوارم یکیمون زودتر به جواب برسه و دیگر رو مطلع کنه

in_chand_nafar
سه شنبه 18 بهمن 1390, 07:41 صبح
دوستان سلام
امروز در محل کار هستم زیاد نمی توانم وقت بگذارم منتظر باشید در ضمن از دوستان خواهش دارم که سناریوی خودشون رو در صورت امکان بیشتر توضیح دهند تا برای روز 4 شنبه جواب ترو تمیز و... ارائه دهم
این موضوع رو کار کردم و مطالبی که در اختیار دوستن قرار خواهم گذاشت به همراه یه سری اسکریپت است اگر بحث به خوبی ادامه پیدا به موضوع جالب Partitionبندی جداول نیز خواهیم پرداخت لازم می دونم اشاره کنم که در SQL 2012 تعداد پارتیشن ها به 15000 عدد رسید است
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143432%28v=sql.110%29.aspx

mahyar12
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 13:45 عصر
سلام خسته نباشید
راستش موضوع من ، باید در sql serverیک سیستم توزیع شده ایجاد کنم ، به طوری که جداولم در سیستم های مختلف پخش بشه (اما کاربر برای کاربر تفاوتی نمی کنه ) هر تغییر و به روز رانی در یکی از سیستم ها که در جدول اعمال میشه در کل جدول دیده بشه
من برای این کار یک ماشین مجازی رو نصب کردم و اونها رو به هم لینک کردم حالا میخوام در sql server کار توزیع شده رو انجام بدم
لطفا راهنماییم کنید
امیدوارم مشکل دوستمون هم همین باشه