PDA

View Full Version : سوال: بهترین فونت فارسی برای برنامه چی هست؟

shahrzad87
پنج شنبه 21 مهر 1390, 09:27 صبح
سلام
من از فونت b nazanin استفاده کردم روی ویندوز 7 خوبه اما روی XP اصلا خوب نیست بعضی از حرف ها رو بدون نقطه نشون می ده، به نظرتون بهترین فونت فارسی که روی هر سیستمی خوب باشه چیه؟
یه سوال دیگه هم اینکه من موقع setup ساختن باید کاری کنم که فونت باهاش نصب بشه؟ چطور این کار رو کنم؟
من برنامم 3 لایه هست و با خود ویژوال استادیو براش ستاپ می سازم.

sanay_esh
پنج شنبه 21 مهر 1390, 09:41 صبح
اینکه بتونی از فوت B Badr یا B Homa یا B Nazanin استفاده کنی و ترکیبی از اینها را در برنامه نشون بدی خیلی خوشگلتر دیده میشن ولی اگه بخوایی در هیچ سیستم عاملی مشکلی نداشته باشی باید از Tahoma استفاده کنی

در مورد اینکه فونتهای دلخواه شما هم به همراه ستاپ برنامه در سمت کاربر نصب شود اینه که میتونید در قسمتی از ستاپ برنامه Add Files یه مسیری از کامپیوتر کاربر مثلا C:/Windows/fonts را مشخص کنید و فونتهای دلخواه را

در این مسیر کپی کنید ! برنامه هنگام ستاپ شدن یا نصب شدن این فونتها را در مسیری که مشخص شده است کپی میکند ! به همین راحتی :خجالت:

m2_farzan
پنج شنبه 21 مهر 1390, 11:17 صبح
حتی فونت B nazanin هم در بعضی سیستم ها مشکل شارپ داره! فونت Tahoma برای کارای سایز کم فارسی خوبه و فونت بانمکی هست اما میتونید از Times new Roman در حالت Bold هم استفاده کنید. این فونتا که عرض کردم نصب نیاز ندارن و کمتر جاهاشون بهم میریزه.

j_naroogha@yahoo.com
پنج شنبه 21 مهر 1390, 14:23 عصر
داداش من که tahoma استفاده می کنم .هر چند جالب نیست. اما به هم نمیریزه.

سوداگر
دوشنبه 25 مهر 1390, 03:09 صبح
میدونی اشکال اینکه توی XP نقطه ها رو نشون نمیده چیه؟
به خاطر اینه که احتمالاً برنامه ات رو روی لپ تاپی که فشردگی پیکسلهای مونیتورش بیشتر از فشردگی پیکسل های روی مونیتور PC ات بوده نوشتی و وقتی Width , Height کنترلت رو تنظیم کردی، غافل از این بودی که اگه اون رو روی مونیتور با فشردگی پیکسلهای کمتری نمایش بدی، دکمه هات کوچیک تر میشن و در نتیجه نقطه های بالا و پایین متن روی کنترلت رو نمایش نمیده!!!
توصیه می کنم فرم های برنامه ات رو با WPF طراحی کنی چون به راحتی میتونی فونت رو تو توی فایلهای BAML تزریق کنی و در ضمن، واحد WPF برای طراحی فرم، پیکسل نیست که چنین مشکلی پیش بیاید.
برنامه زیر، نمونه ای از فرم WPF با فونت B Nazanin هست
http://barnamenevis.org/showthread.php?309266-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-WPF-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1%D9%87%D8%9F&p=1358630&posted=1#post1358630

موفق باشید.

enekas
دوشنبه 25 مهر 1390, 13:23 عصر
بهترین فونت بنظر من tahoma است
چون دیگه به مشکل فونت در سیستم برخورد نمیکنی
زیرا تمام ویندوز ها این فونت را دارن

jmfnima
دوشنبه 25 مهر 1390, 13:58 عصر
با سلام به شما دوست عزيز
در هر نرم افزاري كه ميخواي كار كني بهترين فونت ، فونت Tahoma هستش كه در هر سيستمي هست و برنامه ات روي هر سيستمي جواب ميده و فونت هاش به هم نميريزه .

faravaghi
دوشنبه 25 مهر 1390, 14:42 عصر
سلام مهربون،
برای اینکه چه فونتی استفاده کنی، طبق فرمایش دوستان دیگه همون Tahoma خیلی قشنگه و بهتره(همین فونتی که نوشتم).
برای اضافه کردن فونت در قسمت Setup نرم افزار از این روش استفاده کن.
ابتدا پروژه ای که برای Setup داری رو بساز، بعد برو به قسمت File System Editor و در پنل سمت چپ راست کلیک کن و گزینه Add Special Folder و بعد هم Fonts Folder رو انتخاب کن.

76716

اکنون یک پوشه به نام Fonts Folder به پروژه اضافه می شه که هر فایلی که داخل این پوشه باشه رو در زمان نصب به صورت خودکار به پوشه فونت های ویندوز منتقل میکنه.

76715

shahrzad87
چهارشنبه 27 مهر 1390, 23:07 عصر
از راهنمایی همه دوستان ممنونم ;)