PDA

View Full Version : کمک در مورد طراحی پایگاه داده دفتر اندیکاتور

mta.sce
پنج شنبه 21 مهر 1390, 12:02 عصر
سلام
من میخواستم یه برنامه دفتر اندیکاتور (دبیر خانه )بنویسم ، من دو تا جدول بیشتر نتونستم برای این برنامه در بیارم ، حالا دوستانی که بیشتر تجربه دارند یک نگاهی بندازند و ببینند به نظرشون کافیه یا نیاز به جدول های بیشتری داره
2) جدول نامه های ارسالی
شماره نامه - عنوان - شرح کلی - تاریخ ارسال - اسکن نامه

mehran_sh_t
پنج شنبه 21 مهر 1390, 13:12 عصر
سلام
به نظر نمی آد مشکلی داشته باشه! واسه کاری که گفتید، کافی به نظر میاد.

mta.sce
پنج شنبه 21 مهر 1390, 13:56 عصر
مرسی
به نظرم برای دفتر اندیکاتور کاری بیشتر از این هم وجود نداره که بخواد انجام بده ،درسته؟

Galawij
پنج شنبه 21 مهر 1390, 17:34 عصر
سلام،

به نظرم برای دفتر اندیکاتور کاری بیشتر از این هم وجود نداره که بخواد انجام بده ،درسته؟
بستگی به دید تحلیلی شما داره و اینکه چقدر با نیازهای برنامه تون در آینده آشنا هستید و بتونید این نیازها را حدس بزنید.
مثلاً همین سیستم را اگر من باشم، به این صورت پیاده می کنم:

یک جدول برای انواع مخاطبان در نظر می گیرم(با امکان ثبت تمام مشخصات مربوطه، مثل شماره های تماس، آدرس، نوع مخاطب ( آقا، خانم، همکار، مشتری و ...) و ...).
یک جدول برای انواع نامه (ارسالی یا دریافتی).
یک جدول درختی برای نگهداری محل نگهداری نامه ها.
یک جدول برای مشخصات نامه.
و البته شماره نامه ها را هم به صورت اتوماتیک می زدم.

mehran_sh_t
پنج شنبه 21 مهر 1390, 18:30 عصر
بستگی به دید تحلیلی شما داره

همونطور که ایشون گفتن بستگی به تحلیل شما هم داره، من از این سیستم چیزی نمی دونستم، با جستجو یه چیزایی فهمیدم. شاید بخواید امکانات بیشتری بذارید، اون موقع فرق می کنه

یک جدول برای انواع نامه (ارسالی یا دریافتی).
این کار فقط سرعت پرس و جو رو پایین میاره، می تونید فقط با یک فیلد bit این کارو انجام بدید، مثلا 0 برای ورودی و 1 برای خروجی (البته این روش برای این حالت که فقط دو حالت وجود داره مناسبه!)

یک جدول درختی برای نگهداری محل نگهداری نامه ها.
البته این حرف من بیشتر جنبه سوالی داره! نمی شه محل نگهداری رو در همون جدول مشخصات بذاریم و روش ایندکس تعریف کنیم؟

sajjad_kochekian
جمعه 22 مهر 1390, 23:18 عصر
همينطور كه دوستان گفتن بهتر است نامه هاي ارسالي و دريافتي را داخل يك جدول قرار دهي و با يك فيلد نوع آن را مشخص كني
اگر فردا يك نوع ديگه اضافه بشه كارت خيلي راحتره مثلا چيزي كه اينجا من نديدم نوع نامه داخلي كه در اكثر سازمان ها جدا شماره ميشه.
كه اين نوع را هم بايد در نظر گرفت.

Galawij
شنبه 23 مهر 1390, 09:03 صبح
این کار فقط سرعت پرس و جو رو پایین میاره، می تونید فقط با یک فیلد bit این کارو انجام بدید، مثلا 0 برای ورودی و 1 برای خروجی (البته این روش برای این حالت که فقط دو حالت وجود داره مناسبه!)حالا اگر تعداد نامه ها زیاد بشه (مثل نامه های پیش نویس شده، یا همینی که دوستمون گفتند: نامه های داخلی) تکلیف چیه؟

البته این حرف من بیشتر جنبه سوالی داره! نمی شه محل نگهداری رو در همون جدول مشخصات بذاریم و روش ایندکس تعریف کنیم؟ دوست عزیز هر طوری می شه یک سیستم را پیاده کرد(و لی همیشه باید سعی کرد همه جوانب را هم در نظر گرفت).منظور من از ساختار درختی به این صورت بود:کامپیوتر1، درایو D، پوشه نامه های اداری، زیر پوشه سازمان آب و فاضلاب، نامه شماره..........
و یا کمد شماره 1، قفسه با شماره 20، زونکن شماره 5، نامه شماره .............
حالا قابلیت انعطافش را ببینید!

senaps
شنبه 23 مهر 1390, 21:30 عصر
تو یه بخش دیگه بهتون جواب دادم که نمیدونم خوندین یا نه،ولی بخشی برای گیرنده ی نامه( نامه ای که میاد،برای کی داره میره؟!) و همچنین فرستنده ی نامه(نامه ای که به سازمان دیگه فرستاده شده رو کی فرستاده،به کدوم بخش از سازمان هدف؟!).....
با ساختار درختی مورد نظر دوستمون موافقم! سیستم خوبیه اینجوری....

Minafarahmand
شنبه 22 مهر 1391, 11:21 صبح
با سلام دوستان گرامی من هم سوال همین دوست گرامیمون رو دوباره مطرح میکنم با این تفاوت که من در زمینه طراحی سیستم صفرم،فقط در تحلیل دفتر اندایکاتور فکر مینکم باید تحت پیگیری بودن نامه هم مشخص بشه و نتیجه پیگیری است و یا خصوصیتی به نام محرنامه بودن نامه